9 października o godz. 9.00 w Urzędzie Miasta Kętrzyn w pokoju 306 pierwsze spotkanie z ekspertami Enterprise Europe Network. Przedsiębiorcy małych i średnich firm będą mogli się zapoznać z ofertą bezpłatnych usług, które będzie świadczyła ta znana w świecie sieć.

Ośrodek Enterprise Europe Network, działający przy Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wraz z Urzędem Miasta Kętrzyna, organizuje cykl spotkań skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z regionu Warmińsko-Mazurskiego. Sieć Enterprise Europe Network jest największą na świecie siecią wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw o ambicjach międzynarodowych.
W jej ramach pracuje około 3000 ekspertów w 600 organizacjach członkowskich w ponad 60 krajach. Organizacje członkowskie obejmują izby handlowe i przemysłowe, centra technologiczne i instytuty badawcze. Sieć organizuje 70 000 międzynarodowych spotkań biznesowych rocznie.
Spotkania mają na celu zaznajomienie przedsiębiorców z ofertą bezpłatnych usług, które obejmują: poszukiwanie partnera do współpracy za granicą (może to być dostawca/odbiorca technologii, jak również sprzedaż usług, produktów); przeprowadzenie doradztwa technologicznego; tworzenie dostępu do międzynarodowej bazy rozwiązań technologicznych czy organizacyjnych; przygotowanie oferty lub zapytania danego klienta i umieszczenia go w międzynarodowej bazie; informowanie o targach, spotkaniach partnerskich, szkoleniach; doradztwo w zakresie własności intelektualnej i z zakresu prawa międzynarodowego.