W ciągu ostatnich dwóch tygodni grupa Smerfy i Biedronki pod kierunkiem Pani Marty Mierzwickiej i Pani Barbary Skrodzkiej włączyli się do akcji „BohaterOn Wyślij kartkę do Powstańca”. Akcja w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie jest realizowana po raz pierwszy. 
Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika, a ostatni Powstańcy odchodzą od nas na wieczna wartę. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.
Wysłaliśmy ponad 50 kartek oraz wiele różnych prac plastycznych aby uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i pokazać, że już przedszkolaki pamiętają o ich poświęceniu. Na stronie internetowej www.bohateronwtwojejszkole.pl można zapoznać się z podejmowanymi przez nauczycieli aktywnościami dotyczącymi wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Marta Mierzwicka