Wśród obecnych na dzisiejszej uroczystości otwarcia przedszkola i żłobka „Smerfowa Kraina” był Władysław Kosiniak – Kamysz, poseł na Sejm RP i prezes PSL.

Szef „Ludowców” był również w listopadzie ubiegłego roku na wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę przedszkola. Dzisiaj nie krył zadowolenia z efektu, który zobaczył podczas otwarcia obiektu.

– Jestem dumny z tego, co tu robicie. Jestem dumny z tej wspólnoty różnorodnej, którą tu budujecie. Jestem dumny z tego, że Kętrzyn ma najpiękniejsze przedszkole, jakie można sobie wyobrazić – mówił dzisiaj Władysław Kosiniak – Kamysz.

Przypomniał, że program „Maluch”, z którego miasto otrzymało dofinansowanie na budowę placówki to pomysł z czasu, gdy był ministrem pracy i polityki społecznej.

– Cieszę się, że ten program jest nadal realizowany i wpisuje się w politykę prorodzinną państwa – powiedział szef „Ludowców” podczas dzisiejszej uroczystości.

Powtórzył też swoje słowa sprzed roku, że to przedszkole i żłobek jest najlepszym pomnikiem na 100-lecie Niepodległości.

jz