Grupa teatralna Rampa działająca przy LO nr 1 w Kętrzynie przy współpracy z grupami tanecznymi Kętrzyńskiego Centrum Kultury zrealizowała spektakl pt. „Młodzież 44”, na który serdecznie zapraszamy. Spektakl odbędzie się 30 listopada 2018, godz. 18:00 w Auli  Gimnazjum nr 2, ul Wojska Polskiego 9 w Kętrzynie. Bilety w cenie  10 zł (obowiązuje karta dużej rodziny) do nabycia  w kasie kina „Gwiazda” codziennie w godz. 14:00-21:00.

Scenariusz spektaklu został napisany przez młodzież z grupy teatralnej Rampa pod kierownictwem Jarosława Olejnika. Młodzież inspirowała się wspomnieniami uczestników Powstania Warszawskiego, aby realnie opisać emocje i zaistniałe wydarzenia.

Widowisko powstało z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Sztuka łączy w sobie wiele elementów i działań artystycznych m.in. powstał mural przy ul Poznańskiej, na tle którego zrealizowano teledysk do muzyki w stylu hip hop – utwór muzyczny został stworzony na potrzeby widowiska. W spektaklu zobaczymy wiele elementów video animacji połączonych z grą aktorską oraz tańcem. Na scenie wystąpi ponad trzydziestu artystów, którzy poruszając publiczność, zaprezentują niezapomnianą lekcję historii. Realizowany projekt można z pewnością nazwać największym wydarzeniem artystycznym mijającego roku, realizowanym przez Naszą Kętrzyńską społeczność.

Inicjatorem projektu jest stowarzyszenie Prometeusz, za sprawą którego opiekę nad widowiskiem objął teatr Jaracza w Olsztynie oraz Miejska Gmina Kętrzyn. Choreografię taneczną przygotowali instruktorzy KCK: Izabela i Piotr Frąckiewicz. Dekorację oraz kostiumy przygotowała Karolina Budzyńska i Justyna Kamińska. Realizacja filmu i animacji opracowało Studio Front. Rekwizyty na potrzeby widowiska wypożyczono z Wilczego Szańca za wsparciem Nadleśnictwa Srokowo.

Piotr Frąckiewicz