W ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, jak również w trosce o wychowanie dzieci i młodzieży inspirowane wzorcami osobowymi, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty ogłosił wojewódzki konkurs pt. „100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej – wzory osobowe godne naśladowania”. Konkurs adresowany był do nauczycieli, uczniów i rodziców.

Celem konkursu było ukazanie sylwetek tych uczniów i nauczycieli, którzy swoją postawą oraz zaangażowaniem w naukę i pracę, a także działalność społeczną dają przykład życia wypełnianego budowaniem różnorodnego dobra.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nagrodzono prace rodziców i uczniów z Szkoły Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Kętrzynie.

Pani Ewa Smosarska zdobyła wyróżnienie za pracę pt. „W każdym człowieku drzemie talent”, której bohaterką była pani Dorota Gwarda. Dziewczynki z klasy 7a: Kinga Winarska i Alicja Służała otrzymały wyróżnienie za pracę pt. „Bohaterska polonistka Elżbieta Wąsik”. Już sam tytuł zdradził nam, kto jest według uczennic wzorem osobowym godnym naśladowania.

Nagrodę w konkursie zdobyła  Zuzanna  Modliszewska z klasy 7a dla której wzorem jest pani Anna Korenik w pracy  pt.  „Moja nauczycielka moim autorytetem”.

Wszystkie prace zostaną opublikowane w formie książkowej pt. „Dar dla Niepodległej. Być wzorem dla innych”.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się  14 listopada 2018 r w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie  podczas konferencji pt. „Polska szkoła w niepodległej Ojczyźnie”. Gratulujemy!

Barbara Groch/ Na zdjęciu nagrodzone uczennice z klasy 7a.