Czym dla Ciebie jest wolność – pustym słowem czy wartością, o której nie przestawały marzyć pokolenia Polaków? Co czujesz, kiedy wymawiasz słowo Ojczyzna? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedź padła podczas montażu słowno-muzycznego w wykonaniu przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Krasnal”.

W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z grupy „Smerfy” i ‘Żabki”  z Przedszkola Niepublicznego „Krasnal” przygotowały montaż słowno-muzyczny. Zaprezentowały go  w miniony czwartek w sali widowiskowej kina „Gwiazda’. Była to swoista podróż przez lata prowadzące do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wprawdzie na 123 lata wykreślono ją  z mapy świata, ale nie wykreślono jej z serc i umysłów Polaków.  11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Puentą tego patriotycznego montażu były zapewne słowa „wolność jest wartością,  o którą warto walczyć”, a towarzyszyła im piękna biało-czerwona dekoracja, którą przygotowały panie przedszkolanki.

– Wielka zasługa w przygotowaniu dekoracji jak i dzieci do występu pań przedszkolanek. Korzystając z okazji chcę podziękować: Anecie Tylutka, Magdalenie Tylutka, Joannie Sołoducha, Dorocie Filipowicz i Annie Czerwińskiej – mówi dyrektor Przedszkola „Krasnal” Zofia Kot.

Ze sceny padły także podziękowania ze strony Burmistrza Miasta Kętrzyna Krzysztofa Hećmana zarówno pod adresem dzieci i osób przygotowujących montaż, jak i rodziców dbających o patriotyczne wartości w wychowaniu swoich milusińskich.  Zwieńczeniem był natomiast słodki prezent od burmistrza dla każdego przedszkolaka i kwiaty dla przedszkolanek od rodziców.

fj