Kętrzyńskie Kino „Gwiazda”  miało dziś kolejny powód do dumy. Okazało się, że od momentu oddania do użytku w styczniu 2012 roku zrewitalizowanego obiektu oraz wprowadzenia możliwości oglądania filmów w technice 3D, kino – jeszcze przed podjęciem decyzji o rewitalizacji często krytykowane przez oponentów –  odwiedziło już ponad 400 tysięcy widzów. Świadczy to tylko o tym, że kętrzyńska „Gwiazda” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Okrągła cyfra 400 000 „stuknęła” 2 listopada 2018 roku o godz. 18.00 podczas wypełnionej po brzegi sali.   Z tej też okazji  seans filmu  „7 uczuć” rozpoczął się nietypowo. Wśród obecnych był właśnie   „czterystutysięczny” widz. Wylosował go  wiceburmistrz Damian Nietrzeba wręczając wylosowanemu nagrodę w  postaci „Złotego biletu” . Tym szczęśliwcem okazał się  kętrzynianin Jerzy Szerszenowicz  zasiadający na miejscu 9  w XI rzędzie kinowej sali.

– To dla mnie ogromne zaskoczenie i nie mniej  miła niespodzianka. Wprawdzie jestem kętrzynianinem, ale nie zawsze przebywam w tym mieście. Jednak kiedy tylko mam możliwość chętnie tu przyjeżdżam, a kino jest jednym z miejsc, które systematycznie odwiedzam – powiedział z nieukrywaną radością posiadacz „Złotego biletu”.

„Złoty bilet” upoważnia  posiadacza do bezpłatnego korzystania  z wybranych sensów filmowych do końca 2019 roku.  Gratulujemy.

Franciszek Jaroński