27.11.2018 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Olsztyna klasy 3b Gimnazjum nr 2 im.Jana Pawła II, podczas której klasa miała okazję obejrzeć spektakl skierowany do nastolatków wyreżyserowany przez Tomasza Valldal-Czarneckiego pt. “Jeremi się ogarnia. LOL. ”

Jest to opowieść o młodych ludziach, którzy w obecnych czasach wchłonięci są przez świat wirtualny i nie do końca radzą sobie z relacjami w świecie rzeczywistym. Ukazanych było dużo niezręcznych sytuacji w szkole i w domu, w które wplątani byli główni bohaterowie, towarzyszyły tym scenom ciekawe, wesołe dialogi oraz dynamiczna muzyka i gra świateł. Scenariusz napisał Szymon Jachimek, autor Jazdy na zamek. Musicalu krzyżackiego, który wcześniej widzieli nasi uczniowie i byli nim zachwyceni. Kolejnym ciekawym , pełnym wrażeń miejscem był Escape Room , w którym młodzież musiał wykazała się logicznym, racjonalnym myśleniem, współpracą zespołową. Każda grupa została zamknięta w pięciu różnych pokojach, w których należało kolejno rozwiązywać zagadki, zadania, prowadzące do klucza i wyjścia z zamkniętego pomieszczenia. Ostatnim punktem wycieczki było nowe Muzeum Archidiecezji Warmińskiej im. bpa Jana Obłąka w Olsztynie, po którym oprowadził nas sam dyrektor Ks. kan. dr Zbigniew Czernik, prawdziwy znawca, historyk sztuki. Młodzież miała okazję zobaczyć wiele cennych eksponatów np. relikwiarz św. Andrzeja wykonany ze szczerego złota, ale też drewna hebanowego, ozdobiony kameami i gemmami. W XVII wieku podarował go Księstwu Warmińskiemu książę Jan Olbracht. Innym cennym eksponatem tego muzeum jest rękopis Monachomachii, czyli wojny mnichów Ignacego Krasickiego. Uczniowie mogli zauważyć, że biskup warmiński miał całkiem współczesny charakter pisma. W zbiorach muzeum jest też jego pierścień i wiele innych drogocennych przedmiotów.

Nowoczesne muzeum z pięknymi zabytkowymi eksponatami, Escape Room i Teatr im. Stefana Jaracza to miejsca, do których warto powracać i za każdym razem  odkrywać i poznawać je na nowo .

Agnieszka Czeszun/Zdjęcie ze spektaklu pobrane ze strony teatru, pozostałe wykonane przez Agnieszkę Czeszun