Kierowco! Noga z gazu! Zachowaj ostrożność na drodze! Policjanci pracowali na miejscu groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Wczoraj na drogach powiatu kętrzyńskiego doszło do trzech zdarzeń z udziałem osobówek. W miejscowości Wólka Ryńska gmina Reszel kierujący mercedesem uderzył w dwa przydrożne drzewa. Po około 15 minutach, tym razem w rejonie Muławek kierujący bmw uderzył w przydrożne drzewo, natomiast w międzyczasie w Pożarkach kierujący seatem dachował.

Wczoraj (02.12.2018) na terenie powiatu kętrzyńskiego w ciągu 20 minut doszło do trzech zdarzeń drogowych.

Już kilka minut po godzinie 8.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Wólka Ryńska gmina Reszel samochód osobowy uderzył w drzewo. Jak się okazało, 63-latek kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa przydrożne drzewa. Mieszkaniec Mrągowa z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Kętrzynie.

Pięć minut później na drodze wojewódzkiej 592 w miejscowości Pożarki gmina Kętrzyn  kierujący seatem dachował. Na miejscu patrol ruchu drogowego ustalił, że 34-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn jadąc w kierunku Giżycka wraz z 8-letnim pasażerem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi, gdzie dachował. Kierujący trafił do szpitala – był trzeźwy. Na szczęście pasażer nie odniósł obrażeń.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce około godziny 8.25 w miejscowości Muławki rejon skrzyżowania z Pręgowem. Jak się okazało, kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. 28-letni kierowca bmw podróżował z pasażerką.  Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący został ukarany mandatem. Mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. Apelują jednak do kierowców o zdjęcie nogi z gazu szczególnie podczas marznących opadów deszczu,  kiedy to warunki drogowe są dużo trudniejsze.

st.sierż. Anna Baluta