Okres Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko czas spędzany w gronie rodziny, ale również czas integracji lokalnych społeczeństw w świątecznej atmosferze, podzielenie się opłatkiem, złożenia życzeń i skosztowania wigilijnych potraw. Niewątpliwie takie oczekiwania mieszkańców Kętrzyna spełnia  Wigilia Mazurska.

Podobnie jak w latach poprzednich, Wigilia Mazurska w Kętrzynie była jednocześnie zwieńczeniem trzydniowego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dodatkowego uroku dodała również aura, a biały puch i wystrój na placu oraz kolędy w wykonaniu miejscowych chórów seniorów i młodzieży spowodowały, że przed ratuszem zapanowała iście świąteczna atmosfera.

– Święta Bożego narodzenia, to szczególne święta. To czas pojednania i niwelowania wszelkich podziałów. Tego też  wszystkim i sobie życzę – zwrócił się do obecnych na placu burmistrz Ryszard  Niedziółka wychodząc z opłatkiem wraz ze swoim zastępcą do mieszkańców.

Nie zabrakło także wspólnej modlitwy i życzeń od kętrzyńskich duchownych. Największą zaś  radość najmłodszym mieszkańcom grodu nad Gubrem przyniosła obecność św. Mikołaja, który przyjechał w towarzystwie śnieżynek i elfów powozem. Dla zmarzniętych i głodnych nie brakowało również gorących wigilijnych potraw.

fj