Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu z drogą W592. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca pojazdu ciężarowego wymusił pierwszeństwo przejazdu przed osobówką, co doprowadziło do zderzenia obu aut. W wyniku wypadku 23-letni kierowca i jego 22-letnia pasażerka trafili do szpitali.

Do wypadku doszło wczoraj (11.12.2018) o godz. 12:45. Wstępnie policjanci ustalili, że 47-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn, kierując samochodem ciężarowym marki mercedes, jadąc od strony Korsz wymusił pierwszeństwo przejazdu przed prawidłowo jadącym drogą wojewódzką osobowym audi, którym kierował 23-latek. Doszło do zderzenia, w wyniku którego kierowca osobówki i jego 22-letnia pasażerka z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń – był trzeźwy. W miejscu wypadku jeden pas drogi został zablokowany.

Teraz funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a sporządzona dokumentacja i zebrany materiał dowodowy posłużą do rozstrzygnięcia tej sprawy.

st.sierż. Anna Baluta/ Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu