Policjanci kętrzyńskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mazda. Samochód ten zwrócił uwagę funkcjonariuszy ponieważ nocą jechał bez włączonych świateł. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec Kętrzyna był pijany. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy do lat 15.

Wczoraj (06.12.2018) parę minut przed północą policjanci kętrzyńskiej prewencji patrolując okolice miasta zauważyli kierującego mazdą, który jechał od strony szpitala Powiatowego w Kętrzynie w kierunku centrum miasta bez włączonych świateł. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Już po chwili wyjaśniła się przyczyna takiego zachowania. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie kierującego. Policjanci zatrzymali 42-letniemu kierowcy prawo jazdy, a jego auto trafiło na parking strzeżony.  Teraz ze swojego zachowania mieszkaniec Kętrzyna będzie tłumaczyć się przed sądem.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Kara ta jest w przedziale od 5000 zł do 100 000 zł. Jeżeli osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości kara ta zaczyna się od 10 tys. zł.

st.sierż. Anna Baluta