“A w Karnawale, a w karnawale – był bal nad bale… “. 16 stycznia w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym „Malinka” w Kętrzynie odbył się długo wyczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy.

 

W zabawie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne i grupa żłobkowa “Słoneczka”. Dla  dzieci  bal to czas niezwykły, radosny, pełen wrażeń i pozytywnych emocji.  O odpowiedni klimat i dobrą zabawę dbali animatorzy – Tomek i Ada prowadzący tańce, konkursy oraz pląsy przy muzyce.

Przedszkole od samego rana zamieniło się w magiczne miejsce z bajkowymi postaciami w roli głównej.

Można było spotkać między innymi Królewny, Piratów i Piratki, policjantów,  Myszkę Miki, wróżki, księżniczki, żołnierzy, super bohaterów a także wiele innych postaci z ulubionych bajek. Zadbano również o pyszny słodki i owocowy poczęstunek, który przygotowały Panie kucharki w holu przedszkola. Po zabawie i tańcach można było coś smacznego przekąsić oraz napić się pysznego soczku lub wody. Piękne stroje dzieci zostały uwiecznione na zdjęciach, które z pewnością będą miłą pamiątką z balu. Kiedy czas balu dobiegł końca pozostało  tylko powiedzieć- Ach cóż to był za bal…

ep