3 stycznia  w sali kinowo – widowiskowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny, koncert który nie tylko wzbogacił wiedzę widzów na temat znanych utworów operowych, operetkowych i musicalowych ale zapewne  długo pozostanie w pamięci widzów. Organizatorem koncertu było Kętrzyńskie Centrum Kultury.

Po raz  pierwszy na kętrzyńskiej scenie wystąpili soliści oraz zespół kameralny Fundacji AVANGART, która w sezonie letnim jest organizatorem Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO.

W programie koncertu widzowie usłyszeli  utwory instrumentalne,  najsłynniejsze arie oraz duety operowe, operetkowe i musicalowe m. in: Nad pięknym modrym Dunajem J. Straussa, Czardasz Montiego,  Czardasz Sylwii, Bo to jest miłość, “Gdybym był bogaczem” z musicalu “Skrzypek na dachu”, “Przetańczyć całą noc” z musicalu “My Fair Lady” oraz piosenki dwudziestolecia międzywojennego: “Umówiłem się z nią na dziewiątą” i wiele innych.

W przerwie koncertu był też czas zarówno dla artystów jak i widzów na lampkę szampana i wzajemne złożenie życzeń noworocznych.

Przed kętrzyńską publicznością wystąpili Katarzyna Zając – Caban oraz Piotr Wołosz, a koncert poprowadził w sposób bardzo humorystyczny Jan Połowianiuk.

Koncert Noworoczny odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn Ryszarda Niedziółki.

fj

 

Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART powstała 24 lipca 2015 roku w Łodzi. W tym samym roku zrodził się pomysł organizacji Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w Mrągowie. Myślą przewodnią było umożliwienie szerokiej publiczności obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie artystycznym, przybliżenie tego pięknego gatunku muzycznego i pokazanie, że wcale nie musi być trudny w odbiorze.

Celem Fundacji jest realizowanie działań na rzecz wspólnego dobra zakresie: wspierania kształcenia i rozwoju młodych muzyków; promowania nowych artystów, wyrównywania dostępu do kultury i sztuki; współpracy międzynarodowej; współpracy z organizacjami rządowymi, pozarządowymi oraz samorządem terytorialnym w zakresie promowania kultury; działania na rzecz wyrównywania szans polskich artystów na świecie; upowszechnienia kultury i dialogu międzykulturowego; podnoszenia kwalifikacji studentów oraz absolwentów akademii muzycznych; wspierania twórczości artystycznej; podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości naukowej i kulturowej.

Źródło: http://fundacjaavangart.pl