Grudzień i styczeń to miesiące, w których szkolne sale i sceny często zamieniają się                        w betlejemską stajenkę, a uczniowie wcielają się w role biblijnych postaci.                                      Boże Narodzenie  już za nami, ale jego radość i duch dziecięctwa trwa nadal.

Uczniowie klasy IIa  ze Szkoły Podstawowej nr 1 razem ze swoją wychowawczynią, Agnieszką Dziemiańczyk  11 i  14 stycznia br. wystawili  przedstawienie jasełkowe pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”. To historia pastuszka, który szuka Jezusa i zabiera z sobą dla Niego podarunki. Jednak kiedy w drodze spotyka zbłąkanego pieska i płaczącą dziewczynkę oddaje im prezenty przeznaczone dla Dzieciątka. Obserwuje to rozbójnik, który chce okraść pastuszka. Kiedy ujawnia swoje złe zamiary pastuszek dobrowolnie oddaje mu chleb i zabiera go do Betlejem. Maryja i Józef przyjmują pastuszka i rozbójnika, z wielką radością.

„Zobacz, kto do nas przyszedł, mój Syneczku! Ten dobry Pastuszek, co mleczko niósł w kubeczku i kołderkę ciepłą dla Ciebie miał, i kanapkę z szynką- ale wszystko rozdał. Pan Jezus widział Twoje dobre czyny. Najwięcej Bogu dajesz, dzieląc się z innymi!!”- Matka Boża pochwaliła dzielnego, dobrego pastuszka za zauważenie po drodze do Betlejem głodnego, biednego i zziębniętego.

Jasełka obejrzały 11 stycznia b.r. dzieci z przedszkola „Miś ” w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz 14 stycznia przedszkolaki z „Puchatka”. Małym widzom bardzo podobały się misternie przygotowane stroje, gra aktorska oraz umiejętności muzyczne i taneczne starszych koleżanek i kolegów.

Agnieszka Dziemiańczyk