12 stycznia  o godzinie 14:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na trasie Winda-Jankowice  gm. Srokowo doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 39-letnia kobieta , kierująca samochodem osobowym marki Toyota Yaris na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, straciła panowanie nad autem, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. 39-latka  z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze wciąż apelują o dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze. Rozsądek przede wszystkim! Padający śnieg lub deszcz, a także pojawiające się przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o wypadek. Ślisko jest również na chodnikach, apelujemy do pieszych, aby bardzo uważali zbliżając się do przejść, tracąc równowagę na śliskim chodniku możemy wpaść pod samochód. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Źródło: KWP