Otrzymaliśmy kolejną przesyłkę z Wydawnictwa Zysk i S-ka. Na nagrody dla Naszych Czytelników w konkursach publikowanych na stronie www.nmketrzyn.pl

Nowa, szokująca książka syna Pablo Escobara, ujawniająca nieznane kulisy powstania
największej potęgi narkotykowej historii. W swojej drugiej książce Juan Pablo Escobar
powraca do mrocznych wydarzeń sprzed lat, które legły cieniem na jego życiu
i na historii jego kraju. Oddaje głos potomkom ofiar swojego ojca, jego sojusznikom
i największym wrogom, by móc spojrzeć na znane fakty z innej perspektywy.Biorąc pod
lupę sposoby i środki, jakich Escobar użył, żeby dojść do tak ogromnej władzy
i fortuny, jego syn ujawnia liczne, dotychczas nieznane lub skrywane fakty,
zdarzenia i niespodziewane sojusze. Ukazuje nowe szczegóły związków Escobara
z grupą wywrotową M-19, opowiada tragiczną historię osobistego pilota Escobara
i informatora DEA Barry’ego Seala oraz odkrywa nowe fakty o udziale swego ojca
w międzynarodowych schematach korupcyjnych.

Rola Wielkopolski w odbudowie państwowości polskiej. Włodzimierz Lewandowski, powstaniec wielkopolski, publicysta i historyk, to jeden z najwybitniejszych znawców dziejów powstania wielkopolskiego. Jak sam pisze, na ten fragment historii należy spoglądać szerzej i zamiast o powstaniu wielkopolskim należy pisać o udziale Wielkopolski w odbudowie Rzeczypospolitej w latach 1918 i 1919. Jego praca jest pierwszą próbą syntetycznego ujęcia udziału Wielkopolski w tym procesie.

W kuchniach i salonach, w garażach, laboratoriach i piwnicach, nawet w przerobionych kurnikach kobiety i dziewczęta dokonywały wynalazków. Wymyślały świece, tkaniny, mydło, hełmy, nosidełka dla dzieci, preparaty chemiczne, sterowane głosem wózki inwalidzkie i leki zwalczające raka – dokonywały genialnych innowacji, które sprawiały, że życie stało się łatwiejsze i lepsze. Ich pomysły należą do najbardziej trwałych (wycieraczki do szyb samochodowych) i najbardziej ulubionych (ciasteczka z kawałkami czekolady). Co inspirowało te kobiety i jak przekształcały swoje pomysły w wynalazki?

Książka Dziewczęta myślą o wszystkim, począwszy od Sybilli Masters, pierwszej Amerykanki, której wynalazek został udokumentowany (choć patent musiał być wystawiony na nazwisko męża), po dwunastoletnią Becky Schroeder, która w 1974 roku została najmłodszą posiadaczką patentu, opowiada o trudnościach, jakie musiały pokonać te niezwykłe kobiety, i o ich niesamowitych zwycięstwach.

Kontynuacja bestsellerowego Chłopca zwanego Gwiazdką i Dziewczynki, która uratowała Gwiazdkę

Dorastanie w Elfim Jarze, gdzie wszyscy mieszkańcy są zupełnie inni od ciebie, nie zawsze jest łatwe. Nawet jeśli twoimi przybranymi rodzicami są nowożeńcy, Ojciec Gwiazdka i Mary. Amelia doświadcza tego na co dzień.
Po pierwsze, elfia szkoła może się okazać trochę męcząca, kiedy każdego dnia śpiewa się świąteczne piosenki – nawet w lipcu – i kiedy nie zdaje się egzaminów z zabawek. Po drugie, może być bardzo, bardzo zimno.
Ale gdy zazdrosny Króliczek Wielkanocny i jego wojsko przeprowadzą atak, by zatrzymać Boże Narodzenie, tylko od Amelii, jej nowej rodziny i elfów, będzie zależeć, czy uda się uratować święta Bożego Narodzenia. Zanim będzie za późno…