Kętrzyński policjant – na co dzień pełniący służbę na stanowisku oficera dyżurnego – wykazując się ogromną czujnością, będąc w czasie wolnym od służby rozpoznał i przekazał patrolowi policji poszukiwanego 33-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę 3 miesięcy i 25 dni pozbawienia wolności za popełniane wykroczenia oraz oszustwo.

Policjant musi być czujny nie tylko w służbie, ale również poza nią. Tak jak pewien policjant – oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki, który będąc w czasie wolnym od służby na jednej z ulic Kętrzyna rozpoznał pojazd oraz siedzącego za kierownicą poszukiwanego mężczyznę. Mieszkaniec miasta już po kilku minutach został zatrzymany przez policyjny patrol. Wizerunek poszukiwanego 33-latka oraz pojazd, którym się poruszał, policjant kojarzył z wcześniejszych zdarzeń z udziałem tego mężczyzny.

Kilka tygodni wcześniej za 33-latkiem został wystosowany nakaz doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego w związku z wieloma popełnionymi wykroczeniami. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic miasta, gdy zupełnie się tego nie spodziewał. Poszukiwanego doprowadzono do komendy, gdzie przedstawiono mu kolejne zarzuty za popełnione czyny m.in. kierowanie pojazdem bez uprawnień. 33-latek najbliższe 3 miesiące i 25 dni spędzi w więzieniu.

Policjanci już nieraz udowodnili, że poza godzinami pracy, gdy zdejmują mundur, nadal są funkcjonariuszami i zależy im na bezpieczeństwie mieszkańców. Reagują na niebezpieczne sytuacje, zatrzymują osoby poszukiwane.

st.sierż. Anna Baluta