Wystawa fotografii zatytułowana „Z fotograficzną pasją po kętrzyńskiej ziemi” ,która odbyła się wczoraj w galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury zjednoczyła nie tylko artystów –fotografów z kętrzyńskiej grupy fotograficznej „ KURS „ prowadzonej w Kętrzyńskim Centrum Kultury przez Andrzeja Frankowskiego, ale także kilkadziesiąt osób – miłośników zarówno fotografii analogowej jak i cyfrowej.

Pomysłodawcą wystawy był Andrzej Frankowski  we współpracy z Jarkiem Olejnikiem. Na wystawie, która zgromadziła  kilkadziesiąt osób, zaprezentowane zostało ponad 50 fotografii (12 autorów – nie tylko z Kętrzyna) – członków grupy fotograficznej „KURS”.  Zaprezentowane na niej fotografie  odzwierciedlały zarówno artystyczne podejście do fotografii jak i osobiste preferencje oraz zainteresowania ich autorów. Na zaprezentowanych zdjęciach (po 4 fotografie każdego z autorów) utrwalone zostały między innymi wykonane zarówno w  dzień jak i nocą fotografie kętrzyńskich krajobrazów, obiektów o walorach historycznych i  użyteczności publicznej, ptaków, pomników przyrody.

Nie bez znaczenia była też niepowtarzalna, ciepła  i niemal rodzinna atmosfera wprowadzona przez pomysłodawców wystawy Andrzeja Frankowskiego i Jarosława Olejnika, którą znakomicie uzupełnił krótki koncert gitarowy.  Całości dopełniło podziękowanie ze strony obu panów dla wszystkich twórców prezentowanych fotografii  poparte symbolicznym kwiatkiem.

Jak wczorajszą wystawę odebrali członkowie grupy „KURS”,  których prace były prezentowane na wystawie? Wystarczy przytoczyć wpis Anny Kajat, który ukazał się na facebooku, a który w pełni oddaje atmosferę wczorajszego spotkania:

Spotkać się w tak dużym gronie pasjonatów fotografii to czysta przyjemność. A jak do tego można wysłuchać mini koncertu gry na gitarze i wypić kawkę to już pełnia szczęścia. Dziękujemy Andrzejowi Frankowski emu i Jarosławowi  Olejnikowi, za tak miłe chwile. „

Na wystawie zatytułowanej „Z fotograficzną pasją po kętrzyńskiej ziemi” swoje prace fotograficzne zaprezentowali: Krystyna Horbaczewska, Mirosław Fryca, Beata Pierzchanowska, Jarosław Olejnik, Anna Kajat, Robert Zakrzewski, Izabela Nowakowska, Bartłomiej Nykiel, Marcin Waszkielis, Grzegorz Wdzięczny, Przemysław Rombel, Andrzej Frankowski, Artur Frankowski i Jerzy Kuca. Gościem honorowym wystawy była mama Andrzeja i Artura Frankowskich.

fj