Ferie zimowe to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów przez uczniów w roku szkolnym. To czas  odpoczynku, zabawy, relaksu po wytężonej nauce.

Z myślą o dzieciach, których rodzice pracują i nie mają możliwości zapewnieniaswoim pociechom aktywnego wypoczynku, w Szkole Podstawowej nr 1 od 21.01. do 01.02.2019 r.zostało zorganizowane półzimowisko. 60 dzieci w wieku 7-12 lat codziennie ochoczo przychodziło do szkoły, by uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach przygotowanych przez swoich wychowawców (nauczycieli naszej szkoły). Podczas trwania ferii wszystkich cieszył śnieg, który przypomniał  o zimowych zabawach, lepienie bałwana, bitwa na śnieżki, to była największa frajda zarówno dla  dzieci, jak i dorosłych. W programie półzimowiska znalazło się też wiele innych  atrakcji: zabawy w Bajkowej Krainie, nauka jazdy na łyżwach, zajęcia czytelnicze w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej, zajęcia plastyczne, sportowe, komputerowe, zajęcia zumby, wyjścia do kina oraz przejażdżka bryczkami i ognisko z pieczeniem kiełbasek w kętrzyńskim Stadzie Ogierów. Ponadto dzieci odbyły wiele spacerów, podczas których poznawały najpiękniejsze zakątki naszego miasta oraz zgłębiały wiedzę na temat zabytków Kętrzyna. W wolnej chwili dzieci miały do dyspozycji salę gimnastyczną.

Podczas trwania półzimowiska nauczyciele sprawowali opiekę w świetlicy przed zajęciami od 7.00 do 9.00 i po zajęciach od 14.00 do 16.00. Frekwencja podczas ferii w naszej szkole dopisała. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał słodki upominek. Specjalne podziękowania kierujemy do pani intendentki oraz pań kucharek, które codzienne przygotowywały dzieciom pyszne posiłki, dzięki którym wszyscy mieli energię na cały intensywny dzień.

A.Z i S.Sz