Już 28 lutego na księgarskich półkach zadebiutuje nowy kryminał Bożeny Mazalik – Kryminalne przypadki Matyldy!

Pamiętacie Ciosy słonia, intrygę osadzoną w Afryce? Tym razem autorka, Bożena Mazalik , przenosi nas do zamku pełnego tajemnic i skrzypiących schodów. Wprost sprzed ołtarza, przed którym Matyldę porzucił narzeczony. Na domiar złego pojawia się nieboszczyk. I komisarz policji, któremu trudno się oprzeć. Fałszywe tropy, wysypujące się z szafy trupy, mroczne zagadki. A jednocześnie historia pewnego romansu. Czego chcieć więcej?

Zamek, nieboszczyk i jałówka – czyli jak Matylda szukała świętego spokoju?

Kiedy Matylda zostaje porzucona przed ołtarzem, wszystkim, czego potrzebuje, jest odrobina samotności. Spotkanie z Władkiem, kolegą szkolnym, kończy się propozycją wprowadzenia się na jego zamek i Matylda decyduje się z niej skorzystać. Niestety, spokój nie jest jej pisany.

Sarni Dwór to zamek jak z koszmaru – wciąż słychać tajemnicze stukanie, kamienne schody skrzypią, drzwi się otwierają… Na domiar złego Matylda odkrywa trupa parobka, zwierzęta z dworskiego gospodarstwa zachowują się niepokojąco, a jej przyjaciółka ląduje w szpitalu. Komisarz policji okazuje się interesującym, aczkolwiek aroganckim mężczyzną, na którego urok Matylda nie potrafi być obojętna. Wydarzenia nabierają tempa, a nieboszczyków przybywa…