W miniony piątek (08.02.2019) kilka minut przed godz. 17.00 w Kętrzynie na ulicy Pileckiego doszło do potrącenia.  Kierujący pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa pieszej.

Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego. Jak ustalili, kierujący osobowym mitsubishi nie ustąpił pierwszeństwa 15-latce przechodzącej przez przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. Dziewczynka z urazem kręgosłupa i ogólnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Biskupcu. Kierujący 41-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy!

Mokra nawierzchnia to mniejsza przyczepność auta i dłuższa droga hamowania, dlatego przy zmianie warunków pogodowych warto zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność. Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza, kiedy zbliżają się do przejścia dla pieszych. Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na przejście tuż pod nadjeżdżający pojazd, nigdy też wychodzić na jezdnię zza przeszkody.

Źródło i zdjęcia: KWP w Olsztynie