Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola „Słoneczko”. W czasie spotkania maluchy mogły zapoznać się z wyposażeniem policjantów niezbędnym podczas służby. Najbardziej interesującym miejscem okazał się gabinet Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. Gdy insp. Dariusz Ślęzak zaprosił dzieci do swojego pokoju, młodzi goście przez chwilę kierowali jednostką z komendanckiego fotela.

W miniony piątek Kętrzyńskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola „Słoneczko” w Kętrzynie. Podczas wycieczki maluchy mogły dowiedzieć się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia “serca komendy” tj., stanowiska kierowania. Tam dzieci przyjrzały się pracy oficera dyżurnego, posłuchały korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami będącymi na służbie, a dzięki policyjnemu monitoringowi, zobaczyły niektóre ulice w mieście.

Dzieci od komendanta dowiedziały się na czym polega praca policjanta. Przedszkolaki miały okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji, obejrzeć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zapoznać się z pracą technika kryminalistyki. Dzieci odbijały swoje odciski palców, a funkcjonariusze wyrabiali im certyfikaty potwierdzające zostanie małym policjantem.

Na zakończenie spotkania komendant zaprosił dzieci do swojego gabinetu. Ogromne zaciekawienie wzbudziły znajdujące się tam puchary za osiągnięcia policjantów. Młodzi goście przez chwilę mogli pokierować jednostką z fotela komendanta. Wszystkim spotkanie się tak bardzo podobało, że dzieci myślą już o pracy w policji.

ab/in

Źródło i zdjęcia: KWP w Olsztynie