23 lutego o godzinie 13.00 w Hali Mistrzów pod patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn odbędzie się III  Memoriał  im. Kazimierza Pawłowskiego. Tym razem w rozgrywkach piłki nożnej na hali uczestniczyć będą trzy drużyny: Agrokompleks Kętrzyn, Oldboy Grajewo,  Orły Kętrzyna i Oldboy Korsze. Kibice i przyjaciele Kazika będą mile widziani.

23 lutego  w hali MOSiR odbędzie się III Memoriał im. Kazimierza Pawłowskiego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn. Memoriał został zorganizowany  dzięki zaangażowaniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz rodziny i przyjaciół zmarłego w styczniu 2015 roku  bramkarza Agrokompleksu. Dla wielu uczestników memoriału będzie zapewne niezapomnianym spotkaniem przyjaciół z boiska (i nie tylko z boiska).

Na widowni zasiądą zapewne  nie tylko członkowie rodziny zmarłego Kazimierza Pawłowskiego, ale także wielu jego przyjaciół, którzy spotkali go na swojej drodze życiowej i spędzili razem z nim wiele radosnych i – niestety – również tych najsmutniejszych chwil. Jednak w ich pamięci pozostanie jako wspaniały kolega i przyjaciel.

Nie wyniki jednak będą najważniejsze. Znacznie ważniejsze będzie  bezpośrednie spotkania po latach w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny oraz możliwość powrócenia myślami do czasów, kiedy Kazimierz Pawłowski był wśród żyjących.

*****

Kazimierz Pawłowski „Paweł” urodził się 24 lutego 1955 roku. Karierę bramkarską rozpoczął już w szkole podstawowej od piłki ręcznej ale zawsze interesował się piłką nożną. Kiedy skończył szkołę podstawową,  już w Kętrzynie rozpoczął grę w piłkę nożną w Agrokompleksie , a jego ulubioną pozycją była bramka.  –  Co ważne – podkreśla jego brat Lucjan Pawłowski  –  to były niezapomniane czasy kiedy drużyny, w których grał Kazik były nie tylko drużynami na boisku, ale również poza nim.

Podczas swojej amatorskiej kariery piłkarskiej „Paweł”  grał między innymi w Agrokompleksie Kętrzyn oraz Orłach Kętrzyna. Był dwukrotnie powoływany do kadry województwa. Przez przyjaciół zapamiętany jest ze wspaniałych bramkarskich parad w czasie meczu pokazowego Orły Górskiego – Granica Kętrzyn. Zajmował się także trenowaniem bramkarzy. Niestety, choroba nowotworowa, która go dotknęła okazała się silniejsza. Zmarł 31 stycznia 2015 roku.

fj