Mamy za sobą pierwsze zajęcia Sensoplastyka. Miały miejsce 21.02.2019 r. w Powiatowym Domu Kultury “Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. Radość wymalowana na buźkach uczestników była bezcenna.

Pełna swoboda w tworzeniu. Nasza wyobraźnia zaczęła hasać po wyżynach pokładów twórczości. Intensywne kolory, zapachy, smaki, aksamitność mas i szczery śmiech, pobudzały nasze zmysły. Ciastolinowe rękawice, ciastolinowe skarpety i zielononiebieskie buzie uśmiechały się znad miseczek. Glutki ciągutki, misiowa masa, podusiowa masa, takimi nazwami określały nasze pociechy swoje wytwory.

Z wielkim zaciekawieniem dzieci czekały na efekt pieczenia puchnącej masy. Powstawały z niej różne stworki i ciasteczka, nawet miseczki. Gdy przyszedł czas na masę jadalną, zaaangażowanie zenitowało. Masa krówkowa z chrupiącymi dodatkami przebiła wszystko. Obklejone rączki bez przerwy wędrowały do rozkosznie szczęśliwych buziek.

Zajęcia sensoryczne zadowolą każdego. Dwie godziny kolorowego szaleństwa dla dzieci i ich rodziców. Można było bezkarnie ubrudzić się i zrobić niezły bałagan. Uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć. Zapraszamy dużych i małych już 28 marca na godz. 16.30. Szczegóły: www.czerwonytulipan.ketrzyn.pl

Anna Rutkowska/ Foto: Irena Józwik