Każdego dnia policjanci podczas służby na drogach dbają o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym. Niestety w tej trudnej pracy jednym z ich głównych przeciwników wciąż są ci najbardziej niebezpieczni, nieobliczalni i bezmyślni kierowcy, którzy za kierownice auta wsiadają pod wpływem alkoholu. Tak stało się w przypadku 40-latka, który rozpoczął pierwsze godziny kalendarzowej wiosny mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący pożegnał się z prawem jazdy.

Wczoraj (21 marca br.) parę minut przed godz. 4.00 policjanci kętrzyńskiej prewencji patrolując okolice miasta zauważyli kierującego pojazdem marki Chrysler Neon, który jechał ul. Pileckiego w stronę ronda Kombatantów.  Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało, za kierownicą siedział 40-latni mieszkaniec gminy Kętrzyn, który był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie kierującego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz ze swojego zachowania 40-latni mieszkaniec gminy Kętrzyn będzie tłumaczyć się przed sądem.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego,  kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

st.sierż. Anna Baluta