Odpowiedzialna postawa świadka i szybkie działanie kętrzyńskich policjantów prawdopodobnie uratowała życie mieszkańcowi Kętrzyna. 62-latek wpadł do jeziorka miejskiego i nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z wody. Dzięki policjantom został wyciągnięty na brzeg.

W poniedziałek (11.03.2019) parę minut po godz. 23:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jeziorku miejskim znajduje się mężczyzna zanurzony po pas w wodzie i nie jest w stanie wydostać się na brzeg. Z informacji zgłaszającego wynikało, że przechodząc w pobliżu jeziorka miejskiego zauważył tego mężczyznę zanurzonego po pas w wodzie. Nie był jednak w stanie go wyciągnąć z wody, więc natychmiast poinformował policję, wskazując dokładne miejsce, gdzie doszło do tego zdarzenia, dzięki czemu mundurowi mieli możliwość szybkiej reakcji.

Funkcjonariusze podjęli działania ratunkowe i wyciągnęli 62-latka na brzeg. Mężczyzna był pijany i wychłodzony. Obecni na miejscu strażacy pomogli wychłodzonemu mieszkańcowi miasta, który został przekazany służbom ratunkowym i przetransportowany do szpitala, gdzie pozostaje na obserwacji.

Jak ustalili mundurowi, przed tym zdarzeniem mężczyzna pił alkohol i przechodząc obok jeziorka zachwiał się i wpadł do wody.

Natychmiastowa reakcja zarówno zgłaszającego jak i policjantów, pozwoliła uchronić życie i zdrowie mężczyzny.

(ab/tm)

Źródło: KWP Olsztyn