Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gm. Kętrzyn, który znęcał się nad swoją matką. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których bił kobietę, wyzywał słowami wulgarnymi , a także groził pozbawieniem życia. Pokrzywdzona miała dość takiego zachowania i w kętrzyńskiej komendzie złożyła zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym. Wobec agresywnego 26-latka prokurator zastosował policyjny dozór oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

W środę (06 marca br.) dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie gminy Kętrzyn. Na miejscu policjanci ustalili, że 26-latek będąc w stanie nietrzeźwości wszczyna awantury domowe ze swoją matką. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jej syn wyzywa ją słowami wulgarnymi, bije rękoma po całym ciele, a także grozi pozbawieniem życia. Agresywny 26-latek trafił do policyjnej celi. Pokrzywdzona miała dość takiego zachowania i traktowania przez syna i w kętrzyńskiej komendzie złożyła zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym. Mężczyzna usłyszał zarzut. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz 26-latek będzie się meldował trzy razy w tygodniu w jednostce policji. Ponadto ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do matki oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Przypominamy!

Zgodnie z art. 207 § 1 kodeksu karnego, każdy kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

st. sierż. Anna Baluta