Taneczna sobota już za nami! Wiele radości, uśmiechu i oczywiście spora dawka zdrowego ruchu – takie doświadczenia towarzyszyły zorganizowanym warsztatom tańca Hip Ho, które zainicjowała i zorganizowała Instruktor Kętrzyńskiego Centrum Kultury – Izabela Frąckiewicz.

Specjalnym gościem minionych warsztatów była Magdalena „Surwi” Surwiłło, utalentowana tancerka i instruktorka, założycielka Białostockiej Szkoły Tańca – 4Konekt oraz laureatka wielu międzynarodowych festiwali. Kętrzyńscy tancerze otrzymali sporą dawkę wiedzy i umiejętności. Tak los pięknie zrządził, że Magdalena przed przyjazdem do Kętrzyna spędziła tydzień w Paryżu, gdzie pod okiem światowej sławy choreografów rozwijała swój warsztat. Pełna energii i uśmiechu wróciła z Francji i bezpośrednio zawitała do Naszego miasta, aby podzielić się tą radością i umiejętnościami.

Z pewnością umiejętności zostaną wykorzystane w choreografiach tanecznych – które grupy KCK szykują na kolejną edycję BREAKMANII – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Ulicznego, który odbędzie się niebawem – 27-28 kwietnia 2019. Wszystkich zainteresowanych festiwalem odsyłamy do strony: www.facebook.com/Breakmania.Ketrzyn

Bardzo dziękujemy za warsztaty taneczne i czekamy na kolejne podobne wydarzenia.

Piotr Frąckiewicz