Niestety wciąż, mimo licznych apeli i prowadzonych akcji prewencyjnych, funkcjonariusze wiele uwagi muszą poświęcać nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy za nic mają przepisy oraz bezpieczeństwo innych i za kierownice swoich aut wsiadają pod wpływem alkoholu. Gdy w weekend jedni odpoczywają, policjanci w tym czasie intensywnie pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku na drogach.

W niedzielny poranek kętrzyńscy policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania miasta na ul. Pocztowej zauważyli pojazd marki Opel Astra. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Jak się po chwili okazało, za kierownicą opla siedziała 47-letnia mieszkanka Kętrzyna. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że kobieta była pijana i miała blisko promil alkoholu w organizmie. Kierująca przyznała policjantom, że zanim wsiadła za kierownice pojazdu wypiła alkohol. Policjanci zatrzymali 47-latce prawo jazdy.

Tego samego dnia około godz. 14:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w stronę miejscowości Barciany, pojazdem marki Fiat Cinquecento jedzie kierujący, który może być pod działaniem alkoholu. Chwile później, nadeszła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie Barciany – Srokowo. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 23-letek na prostym odcinku drogi zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia, kierujący doznał obrażeń kończyn dolnych i złamania nadgarstka, natomiast 28-letni pasażer doznał ogólnych potłuczeń ciała. Mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala w Kętrzynie. Podczas czynności policjanci poczuli od kierowcy zapach alkoholu, a w trakcie przeszukania ujawnili przy nim paczuszkę z suszem roślinnym. Wobec powyższego od 23-latka pobrano krew do badań. Mieszkaniec gminy Barciany niebawem będzie mógł wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Nieco później – parę minut przed godz. 16:00 – na terenie gminy Reszel doszło do groźnego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył kierowca quada. Jak się okazało, 47-letni mieszkaniec Mrągowa wybrał się na przejażdżkę czterokołowcem w okolicach miejscowości Śpiglówka. Jadąc po drodze gruntowej wykonując manewry, nie zauważył przeszkody i najechał na skarpę w wyniku czego wywrócił się. Jak się okazało, 47-latek był pijany. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami ciała oraz złamaniem ręki został przetransportowany do szpitala w Kętrzynie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

st.sierż. Anna Baluta