Policjant Zespołu Ruchu Drogowego kętrzyńskiej komendy w czasie wolnym od służby w Reszlu przy ul. Rynek zatrzymał wandala, który rzucając butelką uszkodził zaparkowane auto. Kilka minut później zdecydowana reakcja funkcjonariusza uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy forda. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjantem jest się całą dobę. To nie praca, a służba-każdy kto zdecyduje się na wstąpienie w szeregi Policji  doskonale o tym wie. Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby zawsze reagują w przypadku gdy łamane jest prawo. W minioną niedzielę ok. godz. 19.00 w Reszlu przy ul. Rynek będący poza służbą policjant  przy sklepie spożywczym zauważył mężczyznę który wszedł na maskę samochodu i zaczął po niej skakać. W pewnym momencie mężczyzna rzucił butelką uszkadzając zaparkowane auto, a następnie zaczął uciekać. Przechodzący ulicą st. asp. Roman Mokijewski widząc całą sytuację natychmiast udał się za uciekającym mężczyzną,  informując o całym zdarzeniu oficera dyżurnego kętrzyńskiej komendy.  Wandal został zatrzymany na jednej z ulic miasta. Policjant wrócił na miejsce zdarzenia, aby sprawdzić powstałe  w autach uszkodzenia.  Okazało się że 26-latek rzucając butelką uszkodził lusterko w zaparkowanym fordzie. W pewnej chwili zobaczył wychodzącego ze sklepu chwiejnym krokiem mężczyznę, który po  zrobieniu zakupów wysokoprocentowego trunku wsiadł do  zaparkowanego auta i próbował odjechać. Policjant natychmiast zareagował podbiegł do kierowcy i zabrał mężczyźnie kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie powiadomił policjantów. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 29-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wkrótce mieszkaniec Reszla odpowie przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Natomiast 26 letniemu  mężczyźnie za zniszczenie mienia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 tyś. złotych.

Źródło: KPP w Kętrzynie