Po raz 10 członkowie i sympatycy Kapera otworzyli uroczyście tegoroczny sezon żeglarski. W swojej bazie usytuowanej na terenie kompleksie „Kętrzynianka” poczet flagowy wciągnął flagę państwową na maszt, a trzy wystrzały klubowej armaty oznajmiły Kętrzynowi, że czas wyruszać na jeziora, morza i oceany.

Tym samym 26 kwietnia kętrzyński Klub Żeglarski  “Kaper” oficjalnie zainaugurował kolejny sezon żeglarski, a sakramentalne słowa „Sezon żeglarski 2019 uważam za otwarty”  wypowiedział komandor klubu „Kaper” Tadeusz Siwicki. Przypomniał także obecnym, że oficjale otwarcie na wodzie rozpoczyna się spotkaniem w Węgorzewie 1 maja. Poinformował także członków klubu  o planach  czekających w 2019 roku kętrzyńskiego „Kapera”.

-Tradycyjnie mamy kilka stałych przedsięwzięć takich jak „Kaperalia” , które zaplanowaliśmy n 7 czerwca. Odbędą się one tradycyjnie na akwenie jeziorka miejskiego. Poza tym  w  miesiącu sierpniu mamy zaplanowany rejs klubowy po jeziorach mazurskich , a we wrześniu regaty poświęcone pamięci braciom Ejsmont. W naszych planach jest także rejs piracki, a także –czego nie wykluczam – rejsy na Bałtyku, a także w okolicach Grecji. To tylko niektóre z naszych zamierzeń, które – o czym jestem przekonany – zostaną zrealizowane – poinformował Tadeusz Siwicki, Komandor Klubu Żeglarskiego “Kaper”.

W uroczystości inaugurującej sezon żeglarski wzięli udział nie tylko członkowie klubu „Kaper” ale również zaprzyjaźnieni z klubem  Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka, który życzył żeglarzom stopy wody pod kilem i bezpieczeństwa na wodzie oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Niemiec.

fj