Zmagania o miejsca  VII i V Mistrzostw Polski Juniorek

Zakończył się czwarty dzień Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Po wczorajszych rozgrywkach grupowych nadszedł czas na walkę w przedpołudniowej sesji o miejsca  VII i V. Rywalizację o miejsce VII rozpoczęły siatkarki  zespołów Budowlani Łódź i MKS San Pajda Jarosław.

Budowlani Łódź – MKS San Pajda Jarosław 3:2 (25:21, 25:21, 20:25, 22:25, 15:13)

Rywalizację o miejsce VII rozpoczęły siatkarki  zespołów Budowlani Łódź i MKS San Pajda Jarosław. Po wyrównanej grze z obu stron, pierwszy set zwycięsko kończą siatkarki Budowlanych pokonując rywalki z Jarosławia 25:21. Drugi set należy również do siatkarek z Łodzi, które ponownie wygrywają go 25: 21. Kiedy wydawało się, że set trzeci stanie się dla łodzianek tylko formalnością, siatkarki z Jarosławia nabierają wiatru w żagle i to one kończą ten set zwyciężając w nim  25:20. O ostatecznym wyniku nie rozstrzygnął również  set czwarty,  który  ponownie wygrywają jarosławianki 25:22 doprowadzając do remisu w meczu 2:2. W secie piątym skuteczniejsze okazały się siatkarki z Łodzi pokonując jarosławianki 15:13, a tym samym rozstrzygają mecz na swoją korzyść 3:2.

Najlepszą zawodniczką meczu została  Weronika  Centka. Po zakończonym meczu drużynom wręczono puchary, a każdej siatkarce pamiątkową statuetkę. Tym samym VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Piłce Siatkowej przypadło siatkarkom Budowlanych Łódź, a siatkarkom MKS San Pajda Jarosław  ostatnie – ósme.

Enea Energetyk Poznań  – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki  3:0 (25:19, 25:17, 25:17)

To był drugi mecz sesji przedpołudniowej, w którym siatkarki MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – Enea Energetyk Poznań walczyły o V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Piłce Siatkowej.

Pierwszy set zdecydowanie należał do siatkarek z Poznania, które wygrały go 25:19. W drugim secie już tak łatwo nie było. Siatkarki z Tomaszowa postawiły wysoko poprzeczkę, a szala zwycięstwa przeważała raz w jedną, raz w drugą stronę. W drugiej połowie seta poznanianki przejęły inicjatywę zwyciężając z rywalkami 25:17. O ostatecznym wyniku meczu zadecydował set trzeci, w którym  poznanianki już wyraźnie dominowały popisując  się udanymi atakami i obronami. Wynik trzeciego seta brzmiał 25:17 dla poznanianek.

Najlepszą zawodniczką meczu została Katarzyna Bagrowska.

Wygrywając mecz siatkarki Enea Energetyk Poznań zapewniły sobie V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego zakończyły Mistrzostwa na szóstym miejscu.

Sesja popołudniowa czyli walka o udział w niedzielnych finałach

Sesja popołudniowa dzisiejszych rozgrywek  zapewne przyniosła ze sobą wiele emocji, a to to względu na ich stawkę. Zwycięzcy zagrają  w jutrzejszych finałach o tytuł Mistrza Polski Juniorek w Piłce Siatkowej, przegrani o trzecie miejsce. Stąd też we wszystkich ekipach pełna mobilizacja.

Jako pierwsze wyszły na parkiet zespoły KS Pałac Bydgoszcz i LTS Legionovia Legionowo. Nie zawiedli też kibice piłki siatkowej, którzy z głośnym dopingiem i w świetnych humorach zaczęli wypełnić halę MOSIR.

KS Pałac Bydgoszcz – LTS Legionovia Legionowo  3:0  (25:22, 25:16, 25:23)

To właśnie te dwa zespoły  rozpoczęły dzisiejsze rozgrywki w sesji popołudniowej. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem o godz. 16.00. Od pierwszych chwil wiadomym było, że żadna z ekip nie zamierza się poddawać. Już na początku tego seta bardziej zmotywowane siatkarki z Legionowa uzyskują  przewagę. Kiedy doprowadzają do stanu 17:10 straty zaczynają odrabiać bydgoszczanki. Niestety, nie udaje im się doprowadzić do remisu i decydujących zagrywek. Przegrywają seta 22:25. Drugi set to już zdecydowana dominacja siatkarek z Legionowa. Siatkarki z Bydgoszczy zaczynają popełniać coraz więcej błędów przy zagrywkach i odbiorze piłek. Set kończy się wygraną zespołu Legionovii  25:16. Trzeci set udanie rozpoczynają siatkarki Pałacu Bydgoszcz. Kiedy uzyskują czteropunktową przewagę 8:4 do gry wracają siatkarki z Legionowa. Szybko doprowadzają do stanu 14:14 i gra zaczyna się na zasadzie „punkt za punkt”. Trwa to do stanu 22:22. W końcówce seta trzy udane zagrania siatkarek z Legionowa kończą seta wynikiem 25:23 a cały mecz 3:0.

Najlepszą siatkarką zostaje Julia Orzoł.

Po wygranej z bydgoszczankami siatkarki LTS Legionovia Legionowo   zagrają jutro ze zwycięzcą meczu    SPS Volley Piła  – MKS Dąbrowa Górnicza. Natomiast siatkarki  KS Pałac Bydgoszcz zagrają o trzecie miejsce z przegranymi tegoż meczu.

SPS Volley Piła- MKS Dąbrowa Górnicza    3:1 (20 :25, 25:21, 25:18, 25:16)

Dzisiejsze półfinały Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce zakończył mecz pomiędzy zespołami SPS Volley Piła i MKS Dąbrowa Górnicza. Podobnie jak w poprzednim półfinale siatkarki obu zespołów zdawały sobie doskonale sprawę ze stawki dzisiejszego meczu przystępując do niego  bardzo zmotywowane.

Początek wskazywał na wyrównany mecz. Dopiero od stanu 20:20 i nieudanej zagrywce siatkarki z Piły zawodniczki z Dąbrowy Górniczej uzyskały  przewagę wygrywając pierwszego seta 25:20.

Na początku drugiego seta czteropunktową przewagę osiągają siatkarki z Piły i utrzymują ją do końca wygrywając   drugi set 25:21. Tym samym wyrównują stan meczu 1:1. Początek trzeciego seta bardzo wyrównany, a gra toczy się na zasadzie „punkt za punkt”.  Przy stanie  7:7 niewielką 3-punktową punktową przewagę uzyskują  siatkarki z Piły. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej jednak szybko doprowadzają do remisu 11:11 i ponownie gra toczy się na zasadzie wymiany „punkt za punkt”.  W miarę upływu czasu coraz wyraźniej do głosu dochodzą siatkarki z Piły doprowadzając do stanu 18:15. Nie oddały prowadzenia już do końca seta, który wygrywają 25:18. O końcowym wyniku meczu miał zadecydować set czwarty. Tak się też stało.  Podbudowane dwoma wygranymi setami siatkarki z Piły nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa w tym secie  25:16 i meczu 3:1

Najlepszą zawodniczką meczu została Julia Mazur.

***

Wygrana zespołu SPS Volley Piła oznacza, że jutro w finałowej grze o złoto i tytuł Mistrzyń Polski Juniorek spotkają się z siatkarkami LTS Legionovia Legionowo , a o trzecie miejsce walczyć będą siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza  z KS Pałac Bydgoszcz.

Mecz o trzecie miejsce odbędzie się o godz. 10.00, a finałowy o pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek  w Piłce Siatkowej o godz. 12.30