Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Podobnie jak w pierwszym dniu i dzisiaj nie zabrakło emocji. Dwa zespoły, które dotychczas wygrały po dwa mecze już wiedzą, że zagrają w półfinałach. Są nimi MKS Dąbrowa Górnicza   i SPS Volley Piła  .

MKS Dąbrowa Górnicza  –   Budowlani Łódź 3:2

Zespół MKS Dąbrowa Górnicza-  wczorajszy zwycięzca meczu z siatkarkami Pałacu Bydgoszcz- dzisiaj również pokonał rywalki. Kiedy wydawało się, że zwycięstwo siatkarek z Dąbrowy Górniczej, które po trzech setach prowadziły 2:1,  będzie pewne, łodzianki w czwartym secie rzutem na taśmę doprowadziły do remisu 2:2 wygrywając tego seta 26:24. W tej sytuacji o końcowym wyniku zadecydował set piąty.  Po niezwykle wyrównanej walce siatkarki z Dąbrowy Górniczej przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść pokonując rywalki 21:19. Mecz pomiędzy zespołami MKS Dąbrowa Górnicza i Budowlanymi Łódź zakończył się wynikiem 3:2 (21:25, 25:23, 25:16, 24:26, 21:19).

Najlepszą zawodniczką meczu została Wiktoria Tyda – libero zespołu MKS Dąbrowa Górnicza i to do niej trafiła statuetka  MVP.

KS Pałac Bydgoszcz – MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki 3:0

To był drugi mecz dzisiejszego dnia. Przed rozpoczęciem meczu w bardzo dobrej sytuacji były siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego, które wczoraj pokonały zespół Budowlanych Łódź 3:1. Wygrana z Pałacem Bydgoszcz gwarantowała im dalszą grę w półfinale. Tymczasem siatkarki z Bydgoszczy, które uległy wczoraj zespołowi  z Dąbrowy Górniczej 2:3 nie zamierzały rezygnować. Przy dużym i głośnym dopingu wiernych zespołowi kibiców dość łatwo rozprawiły się z rywalkami pokonując siatkarki  MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki.  3:0 (25:14, 25:16, 25:21)

Najlepszą zawodniczką została Zuzanna  Kuligowska.

MKS SAN PAJDA Jarosław – ENEA  ENERGETYK Poznań 1: 3

Był to pierwszy mecz serii popołudniowej pomiędzy MKS SAN PAJDA Jarosław – ENEA  ENERGETYK Poznań. Dla obu zespołów był on bardzo ważny z uwagi na fakt, że  wczoraj przegrały swoje pierwsze mecze.

Wczoraj  zespół MKS SAN PAJDA Jarosław musiał uznać wyższość koleżanek z SPS Volley Piła  przegrywając 0:3 natomiast siatkarki  ENEA  ENERGETYK Poznań przegrały swoje spotkanie z  LTS LEGIONOVIA Legionowo 1:3.

Nic zatem dziwnego, że w pierwszym secie do gry wkradło się nieco nerwowości, którą  szybciej opanowały siatkarki z Jarosławia i to one wygrały seta 25 : 23. Drugi, już bardziej spokojniejszy, należał do poznanianek, które prowadziły przez niemal cały set i zakończyły go zwycięstwem 25:22.  W ten sposób mecz nabierał coraz większych rumieńców, a siatkarki z Poznania popisywały się coraz lepszymi zagraniami nie dając żadnych szans rywalkom w secie trzecim, który wygrały 25:11.

O końcowym wyniku miał zdecydować czwarty set. Tak też się stało. Poznanianki wygrały go 25:20, a cały mecz 3:1.

Za najlepszą zawodniczkę meczu uznano   Martynę Borowczak  z ENEA  ENERGETYK Poznań i to ona otrzymała statuetkę MVP

SPS Volley Piła  –  LTS LEGIONOVIA Legionowo 3:2

Mecz pomiędzy SPS Volley Piła  i  LTS LEGIONOVIA Legionowo był zwieńczeniem drugiego dnia Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej.  Zwycięski zespół tego meczu gwarantował sobie awans do półfinału.

W dniu wczorajszym oba zespoły wygrały swoje mecze. Zespół z Legionowa pokonał siatkarki z Poznania 3:1, a siatkarki z Piły 3:0 rywalki z MKS SAN PAJDA Jarosław. Już pierwszy set meczu, przy zorganizowanej grupie kibiców i  wypełnionej sali ,  a wygrany przez siatkarki z Legionowa 26:24 wskazywał na zaciętą rywalizację pod siatką.  W drugim secie siatkarki z Piły szybko  objęły kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały rywalkom do końca i zwyciężyły 25:16. W tym momencie wiadomym się stało, że siatkarki  i kibiców czekają przynajmniej jeszcze dwa sety.

Trzeci, niezwykle emocjonujący i wyrównany set zakończył  się wynikiem 25:23 dla zawodniczek LTS Legionovia . W rewanżu siatkarki z Piły wygrały set czwarty 25:22 doprowadzając do remisu w setach, O ostatecznym wyniku rozstrzygnął set piąty wygrany przez  SPS Volley Piła   15:10, a cały mecz 3:2.        Tym samym siatkarki SPS Volley Piła  mając dwa wygrane mecze, jako drugi zespół, zapewniły sobie udział w grach półfinałowych, a  za najlepszą zawodniczkę tego meczu uznano Zofię Szczotkiewicz

Jutro dzień trzeci Mistrzostw Polski

Jutro trzeci dzień zmagań siatkarek w ramach Mistrzostw Polski Juniorek. Zgodnie z harmonogramem pierwszy mecz o godz. 10.00 pomiędzy MUK DARCFIL Tomaszów Mazowiecki a MKS Dąbrowa Górnicza, o godz. 12.00 zagrają siatkarki BUDOWLANI Łódź z KS PAŁAC Bydgoszcz, a o godz. 16.00 LEGIONOVIA Legionowo z MKS SAN PEJDA Jarosław.  Dzień trzeci zakończy o godz. 18.00 mecz pomiędzy  ENEA ENERGETYK Poznań a SPS VOLEY Piła. Mecze można oglądać w transmisjach na żywo  w telewizji KTK lub na stronie FB miasta.