Piątek – 12 kwietnia, to trzeci dzień zmagań siatkarek w ramach Mistrzostw Polski Juniorek. Zgodnie z harmonogramem dzisiaj odbyły się mecze: MUK DARGFIL Tomaszów Mazowiecki  –  MKS Dąbrowa Górnicza ,  PAŁAC Bydgoszcz – BUDOWLANI Łódź ,  LTS LEGIONOVIA Legionowo -z MKS SAN PAJDA Jarosław i ENEA ENERGETYK Poznań – SPS VOLLEY Piła.

MUK DARGFIL Tomaszów Mazowiecki  –  MKS Dąbrowa Górnicza  3:2

W dotychczasowych zmaganiach na parkiecie zespół MKS Dąbrowa Górnicza wygrywając dwa mecze  (3:2 z j KS PAŁAC Bydgoszcz  i BUDOWLANYMI Łódź) już zagwarantował sobie grę w jutrzejszych  półfinałach. Natomiast przez zespołem z Tomaszowa Mazowieckiego stało trudne zadanie. Siatkarki z Tomaszowa miały bowiem na swoim koncie wygrany 3:1 mecz z BUDOWLANYMI Łódź i przegrany 0:3 z zespołem  KS PAŁAC  Bydgoszcz. Aby marzyć o awansie do rozgrywek półfinałowych musiałyby pokonać dzisiejsze rywalki z Dąbrowy Górniczej, a siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza wcale nie zamierzały im ułatwiać tego zadania.

Pierwszy set  zakończył się wyraźną wygraną siatkarek MKS Dąbrowa Górnicza 25:18. W drugim, mimo początkowej przewagi, w końcówce seta do głosu doszły jednak siatkarki z Tomaszowa  Mazowieckiego kończąc go zwycięstwem 25:22. Podbudowane tym siatkarki Dargfilu rozstrzygnęły również na swoją korzyść  trzeciego seta wygrywając na przewagi 27:25. Podrażnione takim stanem rzeczy  po zaciętej walce zawodniczki z Dąbrowy Górniczej wygrywają czwartego seta 25:21. W tej sytuacji o  końcowym wyniku zdecydował  tie-break, który z powodzeniem zakończyły siatkarki  MUK DARGFIL Tomaszów Mazowiecki wygrywając tym samym mecz 3:2 (18:25, 25:22, 27:25, 21:25 i 15:12).

Za najlepszą siatkarkę tego meczu uznano Julitę Piasecką.

PAŁAC Bydgoszcz – BUDOWLANI Łódź  3:0

Mecz pomiędzy BUDOWLANI Łódź, a KS PAŁAC Bydgoszcz zakończył  przedpołudniową edycję rozgrywek. Bardzo ważnym był to bez wątpienia mecz dla siatkarek Pałacu Bydgoszcz, które dotychczas wygrały 3:0 z siatkarkami  MUKS DARGFILL Tomaszów Mazowiecki , a przegrały 2:3 z zespołem MKS Dąbrowa Górnicza.  Ewentualna wygrana dawała szansę na grę w półfinałach.

Na to, że będzie to bardzo wyrównany mecz wskazał już pierwszy set,  w którym przy aplauzie zorganizowanej grupy kibiców, grając na przewagi zwyciężyły bydgoszczanki 27:25. W drugim secie  łodzianki prowadziły już kilkoma punktami lecz w końcówce bydgoszczanki doprowadziły do stanu 24:24 i po grze na przewagi ponownie rozstrzygnęły go na swoją korzyść wygrywając 27:25. Trzeci set to już zdecydowana przewaga siatkarek z Bydgoszczy,  które kończą go wynikiem 25:18, a cały mecz wygrywają 3:0.

Najlepszą siatkarką meczu został Natalia Ciesielska

LTS LEGIONOVIA Legionowo -z MKS SAN PAJDA Jarosław 3:0

Pierwszy mecz w serii popołudniowej pomiędzy zespołami LTS LEGIONOVIA Legionowo a MKS SAN PAJDA Jarosław to rywalizacja, gdzie w  dotychczasowych rozgrywkach jeden wygrany mecz miał  zespół  LTS LEGIONOVIA, który pokonał zespół ENEA ENERGETYK Poznań 3:1 przegrywając 2:3 z zespołem SPS VOLLEY Piła. Z kolei zespół MKS SAN PAJDA Jarosław uległ 1:3 zespołowi  ENEA ENERGETYK Poznań  przegrywając  również 0:3 z SPS VOLLEY Piła.

W tej sytuacji zwycięstwo dawało szansę gry w jutrzejszych półfinałach tylko siatkarkom z Legionowa. W pierwszym secie dość szybko pokonały swoje rywalki, a set zakończył się wynikiem 25:13. W drugim secie sytuacja nie uległa zmianie. W dalszym ciągu siatkarki tego zespołu dominowały, a set zakończył się ich wygraną 25:14. W trzecim secie również siatkarki z Legionowa kontynuowały swoją dobrą passę dominując  na boisku. Set zakończył się wynikiem  25:18,  a cały mecz zwycięstwem siatkarek LTS LEGIONOVIA Legionowo 3:0.

Najlepszą zawodniczką meczu została  Paulina Zaborowska.

ENEA ENERGETYK Poznań – SPS VOLLEY Piła 1:3

Mecz pomiędzy zespołami ENEA Energetyk Poznań i SPS VOLLEY Piła zakończył trzeci dzień zmagań na kętrzyńskim parkiecie.  Był to, zgodnie z oczekiwaniami, mecz obfitujący w wiele ciekawych akcji, obron i udanych ataków z obu stron.

Tym razem na parkiecie spotkały się zespoły, które  miały już na swoich kontach wygrane wcześniej spotkania. I tak zespół SPS VOLLEY Piła pokonał na swojej drodze 3:0  rywalki z MKS SAN PAJDA oraz 3:2 LTS LEGIONOVIA Legionowo. Z kolei siatkarki z Poznania uległy siatkarkom z Legionowa 1:3 i zwyciężyły 3:1 w rywalizacji z zespołem SAN PAJDA Jarosław.

Po niezwykle wyrównanej grze w pierwszym secie niepokonane dotychczas siatkarki SPS VOLLEY Piła musiały uznać zwycięstwo poznanianek 25:23. Podrażnione jednak  porażką w pierwszym secie siatkarki z Piły zmobilizowały swoje siły. Szybko doprowadziły do kilkupunktowej przewagi i ostatecznie wygrały drugi set 25:14 doprowadzając tym samym do remisu w meczu 1:1. Początek trzeciego seta to  gra bardzo wyrównana jednak w miarę upływu czasu poznanianki popełniają kilka istotnych błędów w ataku ułatwiając w ten sposób kilkupunktową przewagę siatkarek z Piły. Efekt, to przegrana w trzecim secie 25:21. Czwarty set był dla siatkarek z Piły tylko formalnością. Zrobiły wszystko, aby zakończyć go zwycięstwem 25:16, a tym samym mecz 3:1.

Najlepszą siatkarką meczu została Paulina Damaske.

***

Jutro w programie:

Do południa mecze o miejsca 5 i 7:

o godzinie 10.00 o miejsce siódme zagrają zespoły  Budowlani Łódź i MKS San Pajda Jarosław;

o godz. 12.00 o piąte miejsce grać  będą zespoły MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki i Enea Energetyk Poznań.