Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Bez wątpienia był to dzień, który przyniósł zarówno siatkarkom, kibicom i organizatorom wiele emocji. W pierwszym dniu rozegrano cztery mecze, a ich przebieg można było obejrzeć w transmisji prowadzonej przez Kętrzyńską Telewizję Kablową.

Mecz pierwszy: KS Pałac Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza i pierwsze punkty dla MKS Dąbrowa Górnicza

Po bardzo wyrównanej 5-setowej walce mecz zwycięsko zakończyła drużyna MKS Dąbrowa Górnicza pokonując rywalki z Bydgoszczy 3:2 (24:26, 25:20, 24:26, 25:23, 15:9).Za najlepszą zawodniczkę meczu uznano Matyldę Grabowską i  to do niej trafiła nagroda.

Mecz drugi: MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki – Budowalni Łódź

Mecz pomiędzy drużynami MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki i Budowalni Łódź był drugim z kolei w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Emocje, podobnie jak w meczu pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza a Pałacem Bydgoszcz chwilami sięgały zenitu. Wydawało się, że siatkarki z Tomaszowa Mazowieckiego odniosą sukces . Wskazywało na to zwycięstwo na siatkarkami z Łodzi pierwszych dwóch setach. W trzecim secie siatkarki MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki szybko osiągnęły kilkupunktową przewagę, ale niestety nie potrafiły jej utrzymać do końca. Łodzianki dzięki ogromnemu wsparciu kibiców poczuły wiatr w żagle, szybko doprowadziły do remisu by zakończyć set niewielkim, ale zwycięstwem. O losach meczu miał rozstrzygnąć czwarty set. Wprawdzie siatkarki z Łodzi przystąpiły do niego zmotywowane, a wynik pierwszej połowy seta utrzymywał się remisowy, to druga jego część należała już do siatkarek z Tomaszowa. Czwarty set wygrały zdecydowanie 25:19. Cały mecz natomiast zakończył się zwycięstwem siatkarek MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki 3:1 (26:24,, 25:19, 24:26, 25:19). Najlepszą zawodniczką meczu została Oliwia Kubryn z MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki.

Mecz trzeci i oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej

W trzecim tego dnia meczu siatkarki SPS Volley Piła  pokonały rywalki z MKS SAN PAJDA Jarosław 3:0. Mimo, że pierwszy set meczu sugerował, że będzie to – jak poprzednie – mecz bardzo wyrównany, siatkarki z Piły szybko udowodniły swoją wyższość. O ile pierwszy set zakończył się zwycięstwem siatkarek z Piły 25:23, to już w następnych wynik był bardziej druzgocący dla rywalek. Siatkarki SPS Volley Piła w drugim secie pokonały swoje koleżanki z Jarosławia 25:13, a trzeci set zakończyły wynikiem 25:16. Za najlepszą siatkarkę tego meczu uznano Zuzannę Szperlak z SPS Volley Piła.

Po zakończeniu tego meczu odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Mistrzostw z udziałem między innymi Jolanty Piotrowskiej – wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jerzego Mroza –  prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej, władz samorządowych powiatu, miasta i gmin oraz Ryszarda Niedziółki – Burmistrza Miasta Kętrzyn, który dokonał oficjalnego otwarcia Mistrzostw Polki Juniorek w Piłce Siatkowej. W trakcie uroczystości dokonano wciągnięcia flagi państwowej na maszt, odegrano hymn państwowy, a gościom i zawodniczkom wręczono symboliczne upominki. Nie zabrakło także gratulacji dla władz Kętrzyna za organizację tegorocznej imprezy siatkarskiej oraz życzeń skierowanych do siatkarek, trenerów i kibiców. Oficjalną część zakończył występ kętrzyńskich dzieci pod kierownictwem artystycznym Izabeli Frąckiewicz.

Mecz czwarty: LTS LEGIONOVIA Legionowo i ENEA  ENERGETYK Poznań  3:1

To była prawdziwa wisienka na torcie, a zarazem ostatni mecz dzisiejszego dnia Mistrzostw, który mógł zaspokoić oczekiwania wielu kibiców wypełniających miejsca na trybunach kętrzyńskiej hali MOSiR. Doping kibiców i udane zagrania siatkarek obu zespołów wprowadziły prawdziwe emocje. Już pierwszy set pokazał, że trudno będzie przewidzieć końcowy wynik. Obie drużyny pokazały, że stać je na wiele nietuzinkowych zagrań – serów, odbiorów, bloków i wybraniania wydawałoby się nie do obrony piłek. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem siatkarek z Poznania 25:18. W drugim już nie poszło im tak łatwo. Siatkarki z Legionowa zmobilizowały się i wygrały go aż 25:13.

Początek trzeciego seta, to dosłownie gra punkt za punkt. Jednak w miarę upływu czasu poznanianki zaczęły popełniać coraz więcej błędów, co umiejętnie wykorzystywały siatkarki z Legionowa i w pewnym momencie osiągnęły kilkupunktową przewagę. Nie oddały już jej rywalkom do końca seta wygrywając go 25:19.  Decydującym okazał się set czwarty, który zdecydowanie wygrały siatkarki LEGIONOVI 25:17, a mecz zakończył się wygraną siatkarek z LEGIONOVI 3:1.

Za najlepszą siatkarkę uznano Agatę Plagę z LTS LEGIONOVIA. Kibice zespołu przygotowali również niespodziankę dla jednej z siatkarek, która obchodziła dzisiaj swoje 19-te urodziny, a była nią wiązanka kwiatów.

Jutro kolejny dzień Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. Przed miłośnikami tej dyscypliny sportowej mecze: godz.10.00 MKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Łódź,  godz.12.00 KS PAŁAC Bydgoszcz – MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki, godz. 16.00 MKS SAN PAJDA Jarosław – ENEA  ENERGETYK Poznań i godz. 18.00 SPS Volley Piła –  LTS LEGIONOVIA Legionowo.

fj