Włoska gazeta napisała o BREAKMANII. Do Kętrzyna przyjadą również włoscy tancerze. Udział w turnieju w Kętrzynie będzie dla nich wielkim wyzwaniem –  mówi Piotr Frąckiewicz, instruktor tańca w Kętrzyńskim Centrum Kultury.

 

Mattias i Edward Giordano są zaproszoną dwójką tancerzy w kategorii Breaking 2vs2 do lat 16. Pochodzą z Bari – południa Włoch. Z Kętrzyńską grupą Black Wolves Crew poznali się na turnieju Break The Floor na Słowenii w 2018r. Wspólne zainteresowania tańcem sprawiły, że więzi między tancerzami szybko się rozwinęły. Po przez wspólną wymianę informacji o działaniach i osiągnięciach obu grup, postanowiliśmy nawiązać współpracę. Efektem wspólnych działań jest zaproszenie dwójki tancerzy, którzy występują pod pseudonimami Edward i Piuma – L’Altra Strada Crew. Dla tancerzy z Włoch udział na turnieju w Kętrzynie jest wielkim wyzwaniem, ponieważ zmierzą się z tancerzami z Polski, Litwy, Łotwy i Rosji. Zapowiada się wielkie widowisko taneczne oraz towarzyszące temu emocje!

BREAKMANIA, czyli Międzynarodowy Festiwal Tańca Ulicznego  odbędzie się 27-28 kwietnia w Hali MOSIR ul. Kazimierza Wielkiego 12A w Kętrzynie – Wstęp bezpłatny

fj i pf