Na terenie powiatu braniewskiego, w lesie nad rzeką Baudą, odbył się 25 maja bieg ekstremalny. Na starcie stanęło blisko 90 osób, przedstawiciele różnych służb mundurowych, m.in. Straży Granicznej. Nie zabrakło również osób cywilnych, na co dzień nie związanych z mundurem.

Bieg po lesie, w rzece, piaszczyste i strome pagórki oraz ostre i niebezpieczne zbiegi z takimi przeszkodami musieli poradzić sobie uczestnicy przedsięwzięcia. Ogromny wysiłek i radość po dotarciu do mety, takie emocje towarzyszyły „Granicznej Dziesiątce”.

Zawody wygrał, pokonując trasę 10 km w kategorii OPEN mężczyzn funkcjonariusz z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie st. chor. szt. SG Andrzej Luśnia. Na drugim miejscu podium stanął funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Olsztynie, a trzecie wywalczył ppłk SG Roman Liśkiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W kategorii OPEN kobiet na dystansie 5 km ppor. SG Katarzyna Rant z PSG w Grzechotkach zajęła trzeci stopień podium. Natomiast na dystansie 10 km chor. szt. SG Justyna Makara z PSG Grzechotkach zajęła piąte miejsce.

Puchary zwycięzcom biegu wręczał Komendant PSG w Grzechotkach ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz oraz przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych.

Organizatorami byli, m.in., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach oraz Stowarzyszenie Sportowe RIM TIM TEAM Braniewo.

Honorowy Patronat nad zawodami objął płk SG Robert INGLOT Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, a dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej odbyła się „Graniczna Dziesiątka”.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz