Wprawdzie pierwszy mecz ligowy Granicy odbędzie się na nowym stadionie dzisiaj (sobota 25 maja), jednak jako pierwsi mieli okazję sprawdzić stan nawierzchni boiska juniorzy podczas wczorajszego oficjalnego treningu prowadzonego przez trenera kadry Polski Przemysława Małeckiego. Inicjatorem przyjazdu trenera do Kętrzyna i przeprowadzenia treningu był Robert Reszka, członek Zarządu KKS Granica.

Robert Reszka, Przemysław Majewski i Robert Majchrzak podczas konferencji prasowej na nowym stadionie przy ul. Bydgoskiej

Trening pokazowy z juniorami poprzedziła krótka konferencja prasowa  z trenerem.

– Z Robertem Reszką utrzymujemy kontakt od wielu już lat. Teraz zdarzyła się okazja aby odwiedzić jego miasto rodzinne i przedstawić zarówno dla piłkarzy jak i trenerów KKS Granica coś ciekawego jeśli chodzi o elementy szkoleniowe, a także podzielić się z nimi własnymi doświadczeniami, umiejętnościami  i wiedzą – uzasadnił swój przyjazd do Kętrzyna Przemysław Majewski, a Robert Reszka uzupełniając wypowiedź trenera dodał:

– Inspiracji nigdy nie jest za wiele. Jeśli nadarzy się taka okazja, to zapewne – o czym jestem przekonany – tego typu spotkań z trenerami będzie w Kętrzynie jeszcze więcej. Przyniesie to – jak sądzę – wymierne efekty zarówno dla trenerów jak i piłkarzy naszego klubu.

A rzeczywiście, mimo młodego wieku, doświadczenia trenerowi kadry narodowej zapewne nie brakuje. W swojej dotychczasowej karierze był w trenerem nie tylko kadry narodowej U-16, U-17 i U-21 ale także wiele doświadczeń trenerskich zdobył w Amice Wronki, Zagłębiu Lublin czy w Lechu Poznań.

Swój dwudniowy pobyt w Kętrzynie Przemysław Majewski podzielił na dwa etapy. Pierwszy, który odbył się wczoraj, był praktycznym treningiem młodych piłkarzy Granicy oraz drugi (dzisiejszy) poświęcony omówieniu z trenerami Granicy zagadnień związanych z praktycznym zastosowaniem rozwiązań treningowych.

fj