Trwa długi majowy weekend, który mimo niesprzyjającej w tym roku aury, stanowi okazję do aktywnego, a przede wszystkim rodzinnego wypoczynku i miłego spędzenia wolnego czasu. Podobnie jak w latach poprzednich także w Kętrzynie upłynie on pod znakiem ciekawych wydarzeń. Postarało się o to Kętrzyńskie Centrum Kultury.

Od godziny 12.00 w Amfiteatrze trwa Majowy Piknik Rodzinny, w trakcie którego – zwłaszcza dzieci – mogą między innymi skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, wziąć udział w różnego rodzaju grach i  zabawach rodzinnych przygotowanych przez firmę QTEAM. W strefie animacji nie brakuje także atrakcji cyrkowych i wspólnej zabawy z animatorami. Z kolei na „łakomczuszków” czeka między innymi słodka wata cukrowa.

Warto więc, mimo niezbyt zachęcającej do spacerów pogody, wybrać się rodzinami do Amfiteatru, gdzie dzisiaj (sobota), oprócz wspomnianych atrakcji, o godzinie 19.30 odbędzie się koncert młodej , ale już wyjątkowo docenionej w Polsce i również poza granicami, wokalistki – Roksany Węgiel, zwyciężczyni I edycji the Voice Kids oraz zwyciężczyni 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Z kolei jutro (5 maja) – drugiego dnia Kętrzyńskiej Majówki – Kętrzyńskie Centrum Kultury  zaprasza do Amfiteatru wszystkich chętnych od godz.14.00. Będzie można między innymi  i wziąć udział w warsztatach pizzy oraz festiwalu baniek mydlanych, które tak bardzo kochają nie tylko najmłodsi. Natomiast około godz. 16.30 Kętrzyńską Majówkę w Amfiteatrze zwieńczy koncert szantowego zespołu Wodny Patrol .

Wstęp wolny, atrakcje bezpłatne, potrzebna tylko obecność i dobre humory a nie wykluczone, że i pogoda sprawi miłą niespodziankę.

fj