Policjanci zatrzymali kierowców, którzy pomimo wcześniej wypitego alkoholu postanowili wsiąść za kierownicę swoich aut. Nieodpowiedzialni kierujący zostali wyeliminowani z ruchu przez policjantów. Teraz za nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, mimo że zdecydowanie nie powinni tego robić, zatrzymali w miniony weekend kętrzyńscy policjanci. Pierwszy z zatrzymanych to 29-letni mieszkaniec gminy Bisztynek. Mężczyzna został zatrzymany kilka minut po godz. 17:00 gdy jechał trasą Czerniki- Gierłoż z uszkodzoną naczepą ciągnika. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna chwilę przed zatrzymaniem uszkodził inny pojazdy.

Drugi mężczyzna to 40-letni mieszkaniec gminy Bisztynek swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zahaczył pobocze, po czym zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Okazało się, że podczas prowadzenia pojazdu był pijany – miał blisko promil alkoholu. Teraz sprawa trafi do sądu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

st.sierż. Anna Baluta