Nie przeszkodził nastoletnim fanom Roksany Węgiel nawet chłodny majowy wieczór, a kętrzyński Amfiteatr dosłownie pękał w szwach. W atmosferze świetnej zabawy zakończył się sobotni, a zarazem pierwszy dzień Majówki w Kętrzynie.

Zanim jednak na scenie pojawiła się „Roxie” poprzedził ją krótki koncert w wykonaniu kętrzynianki Aleksandry Jeznach. Wprawdzie został on bardzo ciepło przyjęty przez dominującą tego wieczoru w Amfiteatrze nastoletnią publiczność, to jednak wszyscy czekali na występ gwiazdy – Roksany Węgiel, 14-letniej wokalistki, zwyciężczyni I edycji the Voice Kids oraz zwyciężczyni 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, a jej pojawienie się na kętrzyńskiej scenie wzbudziło ogromny aplauz młodej publiczności. Ci którzy uznali, że w Amfiteatrze było zbyt mało miejsca oglądali występ popularnej „Roxsie” spoza ogrodzenia.

Rzeczywiście koncert filigranowej Roksany Węgiel należał do niezwykle energicznych, a piękna barwa głosu, umiejętność swobodnego poruszania się na scenie oraz nawiązania szybkiego i bliskiego kontaktu z publicznością dopełniła świetnej zabawy. Efekt – wspólne z publicznością wykonywanie utworów piosenkarki. Nic w tym dziwnego, bo jak czytamy na stronie internetowej młodej artystki: „Roxie to prawdziwy wulkan energii – odważna, pomysłowa i wszędzie jej pełno. W swoim życiu zdążyła już uprawiać akrobatykę, trenować judo oraz tańczyć zarówno hip-hop jak i taniec towarzyski. Jednak największą pasją Roxie jest śpiew”.

Poza tym Kętrzyn tego wieczoru został wyróżnimy, bowiem artystka po raz pierwszy – zgodnie z zapowiedzią Bartłomieja Zdanowicza, dyrektora Kętrzyńskiego Centrum Kultury  –  wykonała  również dwa utwory, które znajdą się na przygotowywanej płycie. Co ważne, artystka wykonując utwory zarówno w języku polskim jak i angielskim potrafiła wprowadzić widzów nie tylko w ich treść ale również podkreślić ich znaczenie i miejsce w jej dotychczasowej karierze scenicznej.

fj