Już wkrótce znikną problemy związane z wyjazdami do Olsztyna czy Giżycka w celu załatwienia formalności związanych z uzyskaniem paszportu. Od miesiąca czerwca w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie rozpocznie działalność Terenowy Punkt Paszportowy.

Od lewej: Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka, poseł do Parlamentu Europejskiego Karol Karski, Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Michał Kochanowski, Dyrektor Generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego Paweł Żukowski

O uruchomieniu punktu z początkiem czerwca poinformował podczas dzisiejszego briefingu prasowego – w obecności posła Parlamentu Europejskiego Karola Karskiego, Dyrektora Generalnego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego Pawła Żukowskiego oraz burmistrza  Miasta Kętrzyn Ryszarda Niedziółki – starosta Michał Kochanowski.

– Uruchomienie punktu jest bez wątpienia bardzo potrzebne nie tylko dla mieszkańców Kętrzyna i powiatu ale również dla mieszkańców pobliskich powiatów. Od czerwca nie będą oni musieli wyjeżdżać do innych, często dalszych miejscowości, aby załatwić formalności związane z uzyskaniem paszportu. Może to nastąpić szybciej, łatwiej, a co najważniejsze i skutecznie – mówił starosta Kochanowski, a obecny podczas briefingu poseł Karol Karski dodał:

-Jak widać, rząd PiS rozwija działania dla społeczności lokalnej. Poprzez te działania widać bardzo dobrą współpracę samorządu powiatowego z administracją rządową. To przybliża obywateli do miejsc, gdzie mogą otrzymywać określone usługi i świadczenia od państwa. W przypadku tego punktu mieszkańcy Kętrzyna i okolic już nie będą musieli jeździć do innych miast, a wszystkie sprawy paszportowe będą mogli załatwić na miejscu.

W Terenowym Punkcie Paszportowym znajdą zatrudnienie dwie osoby, które – jak poinformował dyrektor Paweł Żukowski – po przeszkoleniu podejmą w nim pracę dodając jednocześnie, że: – Już został zakupiony od Wytwórni Papierów Wartościowych niezbędny do funkcjonowania punktu nowoczesny sprzęt komputerowy, a 14  maja zostaną podpisane umowy z przyszłymi pracownikami Terenowego Punktu Paszportowego.

Terenowy Punkt Paszportowy usytuowany będzie na niskim parterze w budynku Starostwa Powiatowego w Kętrzynie. Będzie w nim można załatwić wszelkie sprawy związane z uzyskaniem paszportu począwszy od złożenia wniosku a skończywszy na odbiorze już gotowego dokumentu.

fj