20 maja ramach programu TESCO “Od uprawy do potrawy” uczniowie klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych.

Między regałami sklepu odkrywali nowe produkty i smaki. Wyprawa ta była dla nich niezwykłą przygodą i atrakcyjną lekcją poznawania zdrowego odżywiania. W związku z tym, że nową wiedzę najlepiej przyswaja się poprzez zabawę, dlatego też sklep stał się na czas wycieczki poligonem doświadczalnym i miejscem gry terenowej, podczas której mentorem i wspaniałym przewodnikiem okazała się pani Edyta. Głównym celem zajęć było zapoznanie uczniów z różnorodnością zdrowej żywności oraz przypomnienie zasad zdrowego odżywiania.

Realizując kolejne punkty scenariusza zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi, co kryją tajemnicze cyfry na jajkach, skąd pochodzą niektóre owoce i warzywa dostępne na półkach sklepu, z czego się robi kaszę i mąkę oraz jakie informacje możemy znaleźć na etykietach produktów spożywczych. Nie obyło się również bez degustacji niektórych owoców, warzyw i bakalii. Ciekawym doświadczeniem okazało się wyszukiwanie określonych asortymentów na półkach oraz ukrytych na hali sklepowej naklejek, które wykorzystano w jednym z ostatnich etapów wyprawy – do wspólnego ułożenia prawidłowej piramidy żywieniowej.

Po bardzo ciekawych warsztatach zaproszono nas do pomieszczenia zwanego BAZĄ, gdzie każdy uczeń mógł skomponować swoją ulubioną sałatkę owocowo – bakaliową, do której dodatkiem był zdrowy jogurt naturalny. Na pożegnanie otrzymaliśmy materiały edukacyjne oraz niezbędnik do założenia klasowego ogródka z ziołami.

Dziękujemy TESCO w Kętrzynie za umożliwienie nam udziału w tym bogatym programie edukacyjnym.

B.Borowska