Kętrzyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Reszel. Mężczyźni poprzez wyważenie drzwi wejściowych dostali się do wnętrza budynku, skąd ukradli przedmioty gospodarstwa domowego, odkurzacz, komputer, alkohol, artykuły spożywcze o wartości 2.000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty, które sprawcy zakopali w pobliskim lesie.

Do zdarzenia doszło w nocy  2 maja  br. Wówczas oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o kradzieży z włamaniem do  jednego z domów jednorodzinnych na  terenie gminy Reszel. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce zdarzenia. Okazało się, że sprawcy poprzez wyważenie drzwi wejściowych dostali się do wnętrza budynku. Z mieszkania ukradli przedmioty gospodarstwa domowego, odkurzacz, komputer, alkohol, artykuły spożywcze o wartości 2.000 złotych. Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie natychmiast zaczęli pracować nad ustaleniem sprawców. Na podstawie zebranych informacji oraz po przeanalizowaniu materiału dowodowego funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców gminy Reszel. Policjanci ustalili miejsce, gdzie mogą być przechowywane skradzione łupy. Podczas przeszukania terenu pobliskiego lasu funkcjonariusze odzyskali zakopane w ziemi rzeczy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Monika Danielak