Nietrzeźwi użytkownicy dróg to wciąż duże zagrożenie na naszych drogach. Dlatego policjanci nie ustają w działaniach, które mają minimalizować to ryzyko. Wiele energii i pracy poświęcają na działania prewencyjne i profilaktyczne. Jeszcze więcej, na bezpośrednie eliminowanie nietrzeźwych, a co za tym idzie nieodpowiedzialnych i bezmyślnych użytkowników dróg, zarówno kierujących jak i pieszych.

Niestety niektórzy wciąż pozostają głusi na apele policjantów i przedstawicieli innych instytucji, którzy wszelkimi dostępnymi kanałami próbują dotrzeć do ich świadomości i przestrzec przed wsiadaniem za kierownice aut pod wpływem alkoholu.

W piątek (07.06.2019) po godz. 19:00 w miejscowości Wopławki w gminie Kętrzyn policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego mitsubishi. W trakcie kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 53-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn był nietrzeźwy. Mężczyzna miał przeszło 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Dzień później około godz. 16:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kierującym rowerem, który jest pijany. Informacje policjantom przekazały 9-letne dzieci, które powiadomiły, że 59-latek jadąc rowerem po chodniku w miejscowości Reszel przy ul. Dąbrowskiego w pewnym momencie wywrócił się. Mężczyzna z urazem głowy trafił do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie, gdzie został poddany badaniu na stan trzeźwości – miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Rower, którym się poruszał został zabezpieczony, a następnie przekazany trzeźwej osobie.

Źródło: KWP