Wczoraj funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego obywatela Armenii oraz dwóch Polaków.

Na lotniczym przejściu granicznym Mazury w Szymanach, funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż dwóm obywatelom Polski, którzy przylecieli z Londynu. Pierwszego mężczyznę, mieszkańca powiatu kętrzyńskiego poszukiwała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu i interesom majątkowym w obrocie cywilnoprawnym. 33-latek został przekazany policjantom z KPP w Szczytnie. Natomiast drugi, 51-latek mieszkający w Wielkiej Brytanii po opłaceniu zaległej kary grzywny został zwolniony.

Tego samego dnia cudzoziemiec mieszkający w Olsztynie stawił się do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Bezledach. W trakcie sprawdzania dokumentów 39-latka, funkcjonariusz Straży Granicznej ustalił, że poszukuje go polski wymiar sprawiedliwości za nieuregulowaną grzywnę. Obcokrajowiec po uiszczeniu należności, ruszył w dalszą podróż.

Od początku czerwca na przejściach granicznych podległych Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Straży Granicznej zatrzymano 13 poszukiwanych osób.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz