„Szkolne przygody Smerfów” to tytuł spektaklu przygotowanego i zaprezentowanego dzisiaj na scenie kina „Gwiazda” najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. W rolę bajkowych, małych i niebieskich stworzeń wcielili się rodzice przedszkolaków z grupy „Smerfów”  z Niepublicznego Przedszkola „Krasnal”.

– Nasi rodzice z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem brali udział w próbach aby jak najlepiej wypaść przed swoimi pociechami –  powiedziała dyrektor przedszkola Zofia Kot witając obecnych na sali.

Spektakl wzbudził u obecnych wiele emocji i radości na twarzach najmłodszych, kiedy w rolach smerfowej rodziny oraz Gargamela, Klakiera czy Hogaty zobaczyli swoich rodziców, a oklaskom i podziękowaniom za wspaniałą zabawę nie było końca.

– Spektakl był jednym z przykładów współpracy przedszkola z rodzicami. Bez wątpienia ta współpraca sprzyja osiąganiu lepszych wyników wychowawczych. Daje  także poczucie pewności obu stronom, a przede wszystkim bardzo zbliża do siebie – podkreśla Zofia Kot.

Spektakl „Szkolne przygody Smerfów”  został przygotowany przez Anetę Tylutko oraz rodziców dzieci z grupy „Smerfy”,  a dekoracje do niego wykonali: Dariusz Lach, Anna Czerwińska i Magdalena Tylutko.

fj