W dniach 8-9 czerwca 2019 w Lęborku odbył się VII Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej dziewcząt i chłopców w kategorii „dwójek” roczników 2008 i młodszych. Do Turnieju zaproszono po 36 drużyn chłopców i dziewcząt z całej Polski.

Warmię i Mazury reprezentował Mistrz Województwa MOSiR Giżycko (Oliwia Jankowska / Lena Poczynek) i Wicemistrz LUKS „Wilczek” Wilkowo (Amelia Fydrych / Sonia Klecan). Drużyny zostały podzielone na 6 grup po 6 zespołów i grały systemem „każdy z każdym”.

W grupie „E” zagrały: Giżycko; AS Trefl I; Tłuszcz I; Kołobrzeg III; Wasilków II; Suchanik III, a w grupie „B” startował zespół z Wilkowa walcząc z: Libero Łebień; Jasieniak Gd. III; SPS Zbąszynek I; Suchanik Gd. I; Tłuszcz II.

Oba zespoły wygrały wszystkie mecze grupowe i zajęły pierwsze miejsca w grupie co dało im awans do grupy zespołów z pierwszych miejsc walczących o miejsca 1-6 (UKS Jasieniak Gd. I; LUKS „Wilczek” Wilkowo; UKS Set Wasilków I; GAS Gdynia; MOSiR Giżycko; Zatoka Puck).

Już po południu pierwszego dnia rozpoczęły się mecze finałowe.

W tym dniu spotkały się nasze drużyny a mecz zakończył się zwycięstwem Giżycka, następnego dnia dokończono finały. Ostatecznie  dziewczęta z MOSiR Giżycko pokonały cztery zespoły a w meczu finałowym uległy Mistrzowi Województwa Pomorskiego – Jasieniak Gd. i zdobyły   II miejsce w turnieju. Wilkowo zajmując ostatecznie III pokonało: Wasilków I; Gdynię i Puck a przegraliśmy z Jasieniakiem I i  Giżyckiem.

Najlepszymi zawodniczkami turnieju zostały wybrane:

MVP – Antonina Szmurło – UKS Jasieniak Gdańsk, Zofia Brokowska – UKS Libero Łebień, Marlena Grudzińska – SPS Lębork, Maja Miotk – UKS Jasieniak Gdańsk I, Oliwia Jankowska – MOSiR Giżycko, Sonia Klecan – SP Wilkowo

Był to bardzo dobrze zorganizowany turniej, obsadzony mocnymi zespołami praktycznie z całej północnej Polski. Jednocześnie takie rozgrywki, na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Polski Kinder +Sport do ostatni sprawdzian dla naszych drużyn, które w dniach 24-26.06 wyjadą do Zabrza, na Turniej Finałowy Kinder +Sport.

Ostateczna klasyfikacja dziesięciu najlepszych drużyn dziewcząt Ogólnopolskiego Turnieju Minipiłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki. Impreza finansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

DZIEWCZĘTA: 1. UKS Jasieniak Gdańsk I, 2. MOSiR Giżycko, 3. LUKS „Wilczek” Wilkowo, 4. GAS Gdynia, 5. UKS Set Wasilków I, 6. Zatoka Puck, 7. SPS Zbąszynek I,
8. UKS Jasieniak Gdańsk II, 9. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, 10. UKS Libero Banie II.
Najlepsze zawodniczki turnieju: Zofia Brokowska – UKS Libero Łebień, Marlena Grudzińska – SPS Lębork, Maja Miotk – UKS Jasieniak Gdańsk I, Oliwia Jankowska – MOSiR Giżycko, Sonia Klecan – SP Wilkowo, MVP – Antonina Szmurło – UKS Jasieniak Gdańsk.

esz