W kętrzyńskim Stadzie Ogierów odbył się  XVIII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty, VI Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Arden Polski, VIII Ogólnopolski Czempionat Ogierów Hodowlanych Ras Zimnokrwistych oraz XXIII Pokazy Konne.

Impreza i towarzysząca jej piękna letnia (chwilami drugiego dnia nieco deszczowa)  pogoda przyciągnęła liczną grupę miłośników koni. Sobota,  to przede wszystkim dzień hodowców i związana z tym  prezentacja i ocena koni Arden Polski  oraz  prezentacja i ocena koni zimnokrwistych (klacze i ogiery roczne oraz dwuletnie). Prezentacji towarzyszy także wybór czempionów w tych kategoriach.

W niedzielę natomiast,  zgodnie z programem, już od godzin porannych widzowie mogli zobaczyć się  prezentacje oraz oceny klaczy i ogierów starszych oraz wybór czempiona i super czempiona . Jak co roku, typową „wisienką na torcie” były  specjalnie przygotowane, zawsze cieszące się dużym zainteresowaniem, pokazy konne. Wśród nich między innymi kadryl sulek,  działania „dawnych” strażaków ochotników z wykorzystaniem wozu zaprzęgniętego w konie i znajdującej się na nim najstarszej, ale jeszcze sprawnej pompy strażackiej, wybór najlepszego prezentera czy też  prezentacja  wszystkich czempionów, a także prezentacja najpiękniejszych końskich rodzin  z poszczególnych hodowli. To właśnie tegoroczne pokazy zgromadziły w Stadzie Ogierów ogromną rzeszę widzów.

 

fj